• zamów
  rozmowę
 • 717 825 080

  pon.-nd. 8:00 - 20:00

0
 x 

Twój koszyk jest pusty

Analiza działki i warunków zabudowy

Wracamy do domu

Kupując działkę i wybierając projekt, zobligowani są Państwo dostosować swój wybór do wymogów Planu Miejscowego lub obowiązujących na danym terenie Warunków Zabudowy. Aby uzyskać potrzebne informacje, należy:

 • wystąpić do urzędu po wypis i wyrys Planu Miejscowego lub Warunków Zabudowy,
 • uzyskać mapę geodezyjną działki (również w formie elektronicznej).
Czy projekt pasuje na moją działkę?

Niestety, ale nie każdy projekt można wybudować na wybranej działce. Parametry budynku takie, jak np. wysokość, powierzchnia zabudowy czy kąt nachylenia dachu, należy dopasować do wymagań zawartych w Planie Miejscowym lub Warunkach Zabudowy. Równie ważnym aspektem jest zachowanie odpowiednich odległości od granic działki. Należy pamiętać, że ściana budynku bez okien musi znajdować się w odległości 3 m od granicy, natomiast ściana z oknami w odległości 4 m. Pod uwagę należy wziąć również obowiązującą linię zabudowy, która wyznacza położenie ściany frontowej – a także linię nieprzekraczalną wskazującą na obszar, gdzie można wybudować dom.

Jeżeli wybrali Państwo projekt z naszej oferty, ale nie mają pewności czy projekt uda się dopasować do działki zalecamy, aby na nasz adres mail biuro@horyzont.com przesłać wymiary zakupionej działki, zeskanowaną mapę geodezyjną, wypis z Planu Miejscowego bądź decyzję o Warunkach Zabudowy. Wybrany przez Państwa projekt przeanalizujemy bezpłatnie pod kątem dopasowania na działkę. Pomożemy również w ustaleniu w odpowiedniej lokalizacji projektu względem stron świata, a także podpowiemy, jakie zmiany w budynku pozwolą na jego poprawne posadowienie.

Dodatkowo, możecie Państwo skorzystać z naszego programu  „Analiza Dokumentów” oraz uzyskać Gwarancję Zwrotu Projektu Domu.

Super Oferta! Bezpieczny zakup!

Super oferta! – jest to Gwarancja Zwrotu Projektu Domu, możliwa do uzyskania w przypadku skorzystania z oferty „Analiza Dokumentów”. Dotyczy ona sytuacji, gdy projekt nie uzyska pozwolenia na budowę ze względu na naszą nieprawidłową analizę warunków zabudowy, dostarczonych przez Państwa.

„Analiza Dokumentów” – to specjalna oferta dla naszych klientów. Korzystając z niej, będziemy mogli przeanalizować przesłane przez Państwa dokumenty takie, jak Warunki Zabudowy bądź wypis z Planu Miejscowego. Po dogłębnej analizie będziemy mieć możliwość przekazania Państwu jasnych wytycznych co do tego, jaki dom możecie Państwo zbudować bądź który projekt wybrać. W razie nie uzyskania pozwolenia na budowę z powodu źle zinterpretowanych przez nas zapisów w przesłanych przez Państwa dokumentach, zwrócimy koszty zakupu po zwrocie projektu.

Warunki:

 • Gwarancja dotyczy projektów zakupionych wyłącznie bezpośrednio w Pracowni Projektowej „Horyzont”.
 • Gwarancja oparta jest na analizie wyłącznie tych dokumentów, które podeślą Państwo do nas.
 • Gwarancja nie obowiązuje, gdy problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę dotyczyć będą tych zagadnień, których wspólnie nie przeanalizowaliśmy. Gwarancja nie będzie obowiązywać również w przypadku innych przyczyn, na które nie mamy wpływu.
 • Analizujemy wyłącznie dokumenty przesłane nam na wskazany adres. Ewentualna, zbyt duża ilość dokumentów, trafi na specjalnie dedykowany serwer.

HORYZONT

 • Jana Długosza 19b/18
  51-162 Wrocław
 • +48 717 825 080
 • +48 734 127 455
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
projekty domów - płatność
Znajdź projekt domu