• zamów
  rozmowę
 • 604 989 022

  pon.-nd. 8:00 - 20:00

0
 x 

Twój koszyk jest pusty

Porady budowlane

Architektura i budownictwo

Zimno w łazience - co zrobić, by rozwiązać problem?

projekt budynku

Chcesz poprawić ogrzewanie łazienki w swoim domu, ale nie chcesz zmieniać całego systemu ogrzewania? Możesz skupić się wyłącznie na tym jednym pomieszczeniu - przecież łazienka to miejsce, w którym nie może być zimno! Co można poprawić w łazience, by było cieplej? Podpowiadamy!

Garażowe bramy segmentowe coraz bardziej bezpieczne

projekt budynku

Aby uchronić się przed nieproszonymi gośćmi, właściciele domów inwestują w drzwi wejściowe o coraz wyższych klasach przeciwwłamaniowych. Ale warto pomyśleć także o bezpiecznej bramie garażowej. Firma Hörmann oferuje teraz segmentowe bramy garażowe o znacznie podwyższonej odporności na włamanie.

Jak zbudować grill i zrobić wrażenie na całej rodzinie?

projekt budynku

Weekend, piękna pogoda, spokój – czas na grilla! Najwięksi fani grillowania wiedzą, że nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie przyrządzone soczyste mięsko i letnie warzywa. Satysfakcja będzie jeszcze większa, kiedy pochwalimy się samodzielnym wykonaniem samego… grilla! Rodzina i znajomi będą z Was dumni. Oto, jak zbudować murowany grill, krok po kroku!

Grzyby pleśniowe na balkonie - jak zapobiec mostkom cieplnym?

projekt budynku

Często można zauważyć, że w przy balkonach czy zadaszeniach tworzy się pleśń. Te miejsca są szczególnie narażóne na straty ciepła, a tym samym przenikanie chłodu i wilgoć. Zapobiec im mogą łączniki termoizolacyjne. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować? Przedstawiamy niezbite dowody.

7 powodów dlaczego warto kupić gotową więźbę z fabryki

projekt budynku

Przemysłowe wytwarzanie więźby dachowej, pod dachem i z zastosowaniem specjalistycznego sprzętu, stało się już popularne. Podobnie jak okna i drzwi, tak i więźbę można wykonać wcześniej w fabryce i po prostu przynieść gotową na budowę. Dlaczego to taki dobry pomysł?

Piękne, ciepłe i przeciwwłamaniowe drzwi wejściowe

projekt budynku

Szukasz drzwi wejściowych do swojego domu? Chcesz, żeby były nie tylko ładne i ciepłe, ale także przeciwwłamaniowe? Teraz drzwi wejściowe ISOPRO Secur wraz z montażem kupisz w bardzo okazyjnej cenie!

Bezkonkurencyjny Styropian - nr 1 w Polsce

projekt budynku

Największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń po raz dziesiąty z rzędu zdobył złote godło - najwyższe wyróżnienie w kategorii "Producenci styropianu" w ogólnopolskim programie Konsumencki Lider Jakości. Wyniki tegorocznej edycji potwierdzają najwyższą jakość i renomę produktów Termo Organiki oraz niekwestionowaną pozycję lidera na polskim rynku ociepleń. 

Super elewacja na wyciągnięcie ręki

projekt budynku

Elewacja bez wątpienia jest wizytówką każdego budynku, nadaje mu charakteru i podkreśla styl jego mieszkańców. Oprócz walorów estetycznych elewacja pełni bardzo ważną funkcję – chroni budynek przed utratą ciepła. Jak połączyć maksymalną użyteczność i trwałość z wymarzonym wyglądem? Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa, aby wybrać piękne, nowoczesne i wysokiej jakości rozwiązanie. 

Rynek nieruchomości kontra pandemia. Co się zmieniło?

projekt budynku

Pandemia koronawirusa poważne zmieniła gospodarkę na wielu różnych płaszczyznach. Rynek nieruchomości w Polsce ciągu ostatnich miesięcy znacznie się zmienił. Co dokładnie uległo zmianie na rynku nieruchomości? Dowiedz się więcej.

Energooszczędne poddasze zimą i latem

projekt budynku

Temat energooszczędności jest coraz bardziej popularnym zagadnieniem w budownictwie. Nic dziwnego – energoszczędny budynek zapewnia niższe koszty eksploatacji, ale również stanowi korzyść dla środowiska naturalnego. Budując energooszczędnie dbamy zatem o własną kieszeń oraz o zdrowie nas wszystkich. Oto oferta nowoczesnych okien firmy FAKRO.

Łączniki termoizolacyjne - wpływ na izolacyjność zewnętrznej przegrody budynku

projekt budynku

Oszczędność energii już o kilku lat jest jednym z podstawowych wymagań dobrego projektowania. Znalazło to również odbicie w przepisach budowlanych , a ściślej w Warunkach Technicznych1, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - dział X „Oszczędność energii i izolacyjność cieplna”. Określono tam wymagania minimalne, które musi spełnić obiekt budowlany. Jakie wymagania musi spełniać dom, który wybudujesz? Oto odpowiedź.

Dom bez pozwolenia na budowę - czy to możliwe?

projekt budynku

Niektórzy zastanawiają się, czy w prawie budowlanym istnieją jakieś reguły, które umożliwiają wybudowanie domu bez pozwolenia na jego budowę. Czy dom powinien mieć ściśle określone parametry? Jakiego rodzaju mogą to być obiekty, by postawić je bez przeszkód i pozwolenia na budowę? Dowiedz się więcej.

Co to jest generator ozonu? Zastosowanie ozonatorów powietrza

projekt budynku

Mówi się, że pomieszczenia, w których codziennie przebywamy, powinny być każdego dnia wietrzone. Wielu ludzi posiada w domu klimatyzację, więc nie otwierają okien. Niestety, ale jest to częsta przyczyna rozwijania się bakterii czy grzybów. W jaki sposób sprawić, by nie dochodziło do takich sytuacji? Otóż, warto postawić będzie na generatory ozonu.

Jak ważny jest styropian w projekcie domu?

projekt budynku

W sklepach budowlanych do wyboru mamy całą gamę styropianów. Wybór styropianu może stać się niemałym problemem. Niestety, nie wszystkie styropiany okazują się dobre jakościowo. Na co zwrócić uwagę, dobierając styropian pod gotowy już projekt domu jednorodzinnego? Podpowiadamy!

Program „Czyste Powietrze” w 2021 roku

projekt budynku

W programie „Czyste Powietrze” pojawiły się kolejne zmiany. Właściciele domów jednorodzinnych będą mogli otrzymać dofinansowanie na ocieplenie swojego domu, jednak na nowych warunkach. Jak będzie wyglądać program „Czyste Powietrze” w 2021 roku? Jakie urządzenia wpisane są na tzw. zieloną listę?

Ile trwa budowa domu? Oczekiwania a rzeczywistość

projekt budynku

Budując wymarzony projekt domu jednorodzinnego należy pamiętać o tym, że nie tylko starannie przemyślana konstrukcja jest ważna. Należy do niej dodać również kosztorys, ale i harmonogram wszystkich prac na budowie, by została ona zakończona w założonym terminie. Jak długo powinno się budować dom? Czy jest to uwarunkowane prawnie? Dowiedz się więcej w tym temacie.

Gdzie umieścić pompę ciepła?

projekt budynku

Coraz częściej mówi się o alternatywnych źródłach energii. Dziś, już chyba każdy ma świadomość że sposób ogrzewania domu wpływa na nasze środowisko.To, na jakie ogrzewanie się zdecydujemy, ma także duży wpływ na koszty użytkowania domu. Pompa ciepła cieszy się coraz większym zainteresowaniem i w odróżnieniu od pieca na paliwo stałe bardzo łatwo wygospodarować w domu idealne miejsce na pompę ciepła.

Strona 1 z 9

HORYZONT

 • Jana Długosza 19b/18
  51-162 Wrocław
 • +48 717 825 080
 • +48 734 127 455
 • projekty domów
projekty domów - płatność
Znajdź projekt domu
No Internet Connection