szukaj koszyk kontakt

Architektura i budownictwo

Luna - projekt domu do 70m

Darmowe projekty domów

Wygasa

Budowa własnego domu jest marzeniem wielu ludzi, a polski rząd wprowadził niedawno ułatwienia w postaci możliwości budowy domów o powierzchni do 70 metrów kwadratowych bez pozwolenia na budowę. Jednak te ułatwienia mogą nieść ze sobą pewne ryzyko.

Mały ogród - Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Wygasa

W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń staje się coraz bardziej kosztowna i ograniczona, wiele osób decyduje się na posiadanie małego ogródka w swoim domu, zwłaszcza w przypadku budynków szeregowych.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych

Wygasa

Gotowe projekty domów jednorodzinnych to rozwiązanie dla osób, które szukają sprawdzonej i efektywnej metody budowy swojego wymarzonego domu. Takie projekty to propozycje zaprojektowane przez architektów, które są dostępne dla każdego zainteresowanego.

Tynkowanie i malowanie wewnętrzne

Wygasa

Tynki Cementowo-wapienn Występują w postaci tynku cementowo-wapiennego lub (rzadko) wapienno-cementowego, co wskazuje na przewagę spoiwa (cementu lub wapna) odpowiadającego za wiązanie. Zachowanie tynku, obróbka i czas wiązania są charakterystyczne dla danego spoiwa.

Istota wody

Wygasa

Czy filtrowanie wody z kranu ma sens? Na to pytanie, praktycznie, nie ma dobrej odpowiedzi, bo pomimo tego, że polskie przedsiębiorstwa wodociągowe na bieżąco monitorują stan sieci, to zarówno jakość wody, jak i stan instalacji wodociągowych bardzo się różnią w rożnych rejonach kraju. Poza tym, nawet jeśli jakość wody w głównych sieciach może być bez zarzutu, to sytuację może pogarszać stan sieci wewnętrznej.

Nowoczesne kotły na pelet – charakterystyka

Wygasa

Nowoczesne kotły na pelet wyróżniają się tym, że są zarówno energooszczędne, jak i ekologiczne. Dlaczego? Otóż, korzystają z paliwa odnawialnego i charakteryzują się świetnymi parametrami. Czym jeszcze wyróżniają się nowoczesne kotły na paliwo?

Jak bezbłędnie nałożyć tynk gipsowy?

Wygasa

Tynk gipsowy jest bardzo często wybierany ze względu na to, że kosztuje niewiele i jest dość prosty w nakładaniu na ścianę. Chcesz samodzielnie nałożyć tynk gipsowy w swoim domu jednorodzinnym? Zatem, przyda się kilka cennych wskazówek w tym temacie!

Falownik do instalacji fotowoltaicznej

Wygasa

Falowniki odpowiadają za „serce” układu instalacji fotowoltaicznej. Czym tak właściwie jest to urządzenie? Dlaczego należy wybrać dobry falownik? Na jakie jego szczególne parametry zwrócić należy uwagę?

projekty domów

Zgłoszenie czy pozwolenie na budowę – co lepsze?

Wygasa

Domy jednorodzinne można budować np. na podstawie zgłodzenia. Jednak możesz również uzyskać pozwolenie na budowę, będące decyzją administracyjną. Jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie? I w jakim przypadku powinieneś wnioskować wyłącznie o pozwolenie? Podpowiadamy!

Czy dom do 70 m2 wymaga zezwolenia na budowę?

Wygasa

Małe domy reklamuje się dziś jako doskonałą alternatywę dla drogich mieszkań np. w centrum miasta. Czy wymagają one zezwolenia na budowę tak samo, jak ich większe „odpowiedniki”? Wyjaśniamy!

Dom inteligentny – czy opłaca się go budować?

Wygasa

Nowoczesne domy generują duże koszta. A przynajmniej tak wydaje się większości inwestorów. Czy inteligentne domy faktycznie ą drogie? Sprawdź, czy warto zdecydować się na budowę zautomatyzowanego domu jednorodzinnego.

Gotowa więźba z fabryki

Wygasa

Globalnym cywilizacyjnym procesem, jaki zachodzi na całym świecie jest zmniejszanie się zakresu produktów wykonywanych rzemieślniczo przez zastępowanie ich produktami przemysłowymi.

Twój dom, Twój wybór - technologia na wyciągnięcie ręki

Wygasa

FAKRO Smarthome to rozwiązanie umożliwiające inteligentne zarządzanie domem. Dom inteligentny to także ułatwienia w codziennym zarządzaniu domem i odczuwalne w portfelu korzyści, płynące z efektywnego sterowania energią elektryczną czy energią cieplną. Ważną częścią inteligentnego domu jest stolarka otworowa, która podłączona do czujników ma wpływ na warunki wewnątrz budynku, jego energooszczędność i bezpieczeństwo.

Zimno w łazience - co zrobić, by rozwiązać problem?

Wygasa

Chcesz poprawić ogrzewanie łazienki w swoim domu, ale nie chcesz zmieniać całego systemu ogrzewania? Możesz skupić się wyłącznie na tym jednym pomieszczeniu - przecież łazienka to miejsce, w którym nie może być zimno! Co można poprawić w łazience, by było cieplej? Podpowiadamy!

Jak zbudować grill i zrobić wrażenie na całej rodzinie?

Wygasa

Weekend, piękna pogoda, spokój – czas na grilla! Najwięksi fani grillowania wiedzą, że nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie przyrządzone soczyste mięsko i letnie warzywa. Satysfakcja będzie jeszcze większa, kiedy pochwalimy się samodzielnym wykonaniem samego… grilla! Rodzina i znajomi będą z Was dumni. Oto, jak zbudować murowany grill, krok po kroku!

Budowa domu energooszczędnego

Wygasa

Coraz więcej osób decyduje się na dom energoszczędny. Od projektu typowego domu jednorodzinnego różni się on przede wszystkim innego rodzaju rozwiązaniami instalacyjnymi oraz izolacją budynku. Wybór określonych rozwiązań architektonicznych będzie także zależny od aktualnych wymogów technicznych dot. charakterystyki energetycznej budynku. O czym jeszcze warto będzie pamiętać przy budowaniu energooszczędnego domu jednorodzinnego? Podpowiadamy!

Randka z Sympatią? Ten projekt domu skradnie Twoje serce!

Wygasa

Marzysz o domu, który spełni Twoje największe oczekiwania i zaspokoi zmysł estetyczny? Jeżeli szukasz elegancji zmieszanej z prostotą, projekt domu jednorodzinnego „Sympatia” będzie dla Ciebie idealny! Jednostanowiskowy garaż, duży taras i starannie rozplanowana przestrzeń – nie sposób nie polubić się z „Sympatią”.

Rynek nieruchomości kontra pandemia. Co się zmieniło?

Wygasa

Pandemia koronawirusa poważne zmieniła gospodarkę na wielu różnych płaszczyznach. Rynek nieruchomości w Polsce ciągu ostatnich miesięcy znacznie się zmienił. Co dokładnie uległo zmianie na rynku nieruchomości? Dowiedz się więcej.

Energooszczędne poddasze zimą i latem

Wygasa

Temat energooszczędności jest coraz bardziej popularnym zagadnieniem w budownictwie. Nic dziwnego – energoszczędny budynek zapewnia niższe koszty eksploatacji, ale również stanowi korzyść dla środowiska naturalnego. Budując energooszczędnie dbamy zatem o własną kieszeń oraz o zdrowie nas wszystkich. Oto oferta nowoczesnych okien firmy FAKRO.

Czy program Mój Prąd będzie kontynuowany w 2021 roku?

Wygasa

Dofinansowania na fotowoltaikę z programu „Mój Prąd” do tej pory cieszyły się ogromnym uznaniem i zainteresowaniem wśród inwestorów. Wiele osób zastanawia się jednak, czy program kontynuowany będzie też w 2021 roku. Inwestorów chętnych na ekologiczne rozwiązania nie brakuje. Postaramy się wyjaśnić kwestię, dotyczącą programu „Mój Prąd” w 2021 roku.

Altana ogrodowa – czy można budować bez pozwolenia?

Wygasa

Jeżeli zawsze marzyłeś o własnej altanie ogrodowej, tak naprawdę nie masz się nad czym zastanawiać. Posiadając prywatną działkę, będziesz mógł wybudować wymarzoną altanę ogrodową bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Jakie wymiary powinna mieć altana, by ominąć konieczność ubiegania się o pozwolenie na wybudowanie jej? I co się stanie, gdy o takim pozwoleniu zapomnisz? Oto kilka przydatnych informacji.

Co to jest generator ozonu? Zastosowanie ozonatorów powietrza

Wygasa

Mówi się, że pomieszczenia, w których codziennie przebywamy, powinny być każdego dnia wietrzone. Wielu ludzi posiada w domu klimatyzację, więc nie otwierają okien. Niestety, ale jest to częsta przyczyna rozwijania się bakterii czy grzybów. W jaki sposób sprawić, by nie dochodziło do takich sytuacji? Otóż, warto postawić będzie na generatory ozonu.

Dom bez pozwolenia na budowę - czy to możliwe?

Wygasa

Niektórzy zastanawiają się, czy w prawie budowlanym istnieją jakieś reguły, które umożliwiają wybudowanie domu bez pozwolenia na jego budowę. Czy dom powinien mieć ściśle określone parametry? Jakiego rodzaju mogą to być obiekty, by postawić je bez przeszkód i pozwolenia na budowę? Dowiedz się więcej.

Czy dom szeregowy jest dla każdego?

Wygasa

Zastanawiasz się, czy dom szeregowy jest dla Ciebie? Ile trzeba płacić za eksploatację domu w zabudowie szeregowej? Czy to dobra decyzja, w przypadku chęci kupna pierwszego domu jednorodzinnego? Dowiedz się, jakie są różnice między domem szeregowym a innymi projektami domów, a także o zaletach szeregówek. Może Ci uda się wywnioskować, czy dom szeregowy jest właśnie dla Ciebie?

Pracownia architektoniczna

Katalog projektów

katalog
Zamów bezpłatny katalog z najlepszymi projektami domów na ostatni rok.
analytics