Co to są belki „posi”? Belki w technologii „posi” to dwa elementy tarcicy tworzące płaską kratownicę. Powstaje ona poprzez połączenie desek z litego drewna specjalnymi łącznikami stalowymi w kształcie litery „V”. Główne zastosowanie belek „posi” to konstrukcje stropowe. Jakie są zalety tego rozwiązania?

1. Łatwość poprowadzenia instalacji.

Belki stropowe „posi” pozwalają w łatwy i szybki sposób poprowadzić w stropie wszelkiego rodzaju instalacje, także te o dużych przekrojach. Ma to szczególne znaczenie przy systemach rekuperacji.  Instalacje można przeprowadzać bez konieczności wiercenia. Można je przeprowadzać przy ścianach. Warto dodać, że w takich stropach jest łatwy dostęp do instalacji w przypadku awarii, potrzeby wymiany itp.

2. Większe rozpiętości stropów.

Belki „posi” pozwalają na osiągnięcie znacznych rozpiętości bez podpory. W łatwy sposób można także wprowadzić w strukturze podciągi. Poprzez to możemy np. uzyskać salon 10m x 10m z pokojami powyżej.

3. Szerokie podparcie dla płyt.

Belki „posi” wykonuje się „na płasko”. Dzięki temu stanowią one bardzo stabilne podparcie dla płyt poszycia.

4. Zawieszenie na pasie górnym.

Zaletą belki „posi”, zwłaszcza w budownictwie szkieletowym jest możliwość oparcia na pasie górnym. Bardzo ułatwia to mocowanie stropu.

5. Możliwość odcinkowej redukcji przekroju.

Belka „posi” może mieć inny przekrój na swojej części. Jest to wykorzystywane zwłaszcza przy instalacji brodzika w łazienkach.

 

Adresy zakładów prefabrykowanych belek „posi” – stropymitek.pl