Aranżacja pokoju z licznymi skosami i niskim sufitem na poddaszu to spore wyzwanie dla rodziców. Dla dzieci przestrzeń z zakamarkami i schowkami to świetne miejsce do zabaw w chowanego. Pokój na poddaszu pobudzi wyobraźnię i kreatywność. Jak stworzyć funkcjonalną oraz bezpieczną przestrzeń dla dzieci na poddaszu? Poznajcie nasze sposoby!

Dobry plan to podstawa!

Warto wymierzyć pomieszczenie i zaplanować rozmieszczenie mebli. Biurko powinno znajdować się pod naturalnym źródłem światła czyli oknem. Duże meble takie jak łóżko, kanapa, szafa i regał nie powinny stać na środku pokoju. Wykorzystaj przestrzeń ze skosami i umieść przy ścianie łóżko oraz regał. W przypadku niskich pomieszczeń warto postawić na niskie meble i zabudować przestrzeń pod skosami. Wysokie meble optycznie pomniejszą przestrzeń. W komodach, szafkach i niskich regalach można przechowywać zabawki, ubrania, szkolne pomoce. Taka zabudowa pozwoli na utrzymanie porządku w dziecięcych pokojach. Warto zamówić podwieszone półki, szafki i komody na wymiar, aby były dobrze dopasowane do przestrzeni.

Kolory ścian

Aby optycznie powiększyć przestrzeń warto postawić na jasne kolory. W przypadku pokoju dla dziewczynki sprawdzą się pastelowe odcienie. Przy licznych załamaniach i skosach ciemne kolory spowodują, że wnętrze może być przytłaczające. Ciekawym rozwiązaniem, które powiększy optycznie pokój, będzie tapeta w pionowe paski czy geometryczne wzory.

Oświetlenie

Jeżeli na poddaszu ma znajdować się pokój dla dziecka to szczególnie musimy zadbać o oświetlenie. W tym pomieszczeniu dzieci będę odrabiały lekcje, uczyły się, czytały książki. Naturalne światło dobrze wpływa na samopoczucie, dlatego im więcej okien dachowych tym lepiej. Warto zainstalować kilka mniejszych punktów świetlnych w różnych częściach pokoju.