Drewno we wnętrzu to jedno z najpopularniejszych trendów naszych czasów. Dlaczego więc nie zastosować go podczas urządzania łazienki?


Takie rozwiązanie sprawdzi się w pomieszczeniu o każdym metrażu, nada mu zarówno stylowego, jak i przytulnego charakteru. Modne jest nie tylko wyłożenie drewna na ścianie, ale także zabudowa ceramiki łazienkowej oraz drewniane posadzki. Warto wiedzieć, że ten naturalny surowiec stosuje się obecnie również do produkcji kabin prysznicowych, wanien oraz umywalek.

Drewno w łazience może być nawiązaniem do całego wystroju domu. Będzie dobrze komponowało się w budynku energooszczędnym, zaprojektowanym, by zapewnić optymalny wariant jakości życia do kosztów zainwestowania w budowę. Na przykład tak jak w projekcie ALEKSANDRA MODERN.

Drewno w łazience – jaki gatunek wybrać?

Jeśli marzy Wam się łazienka w naturalnym stylu, a przy tym chcecie cieszyć się nią przez lata, warto zwrócić uwagę na to, aby użyte tworzywo cechowało się wysoką odpornością i trwałością. Przyjmuje się, że drewna egzotyczne (np. cedr, merbau, iroko) oraz nasze lokalne gatunki (np. dąb, jesion, modrzew) najlepiej znoszą niekorzystne warunki (wysoka temperatura, wilgotność). Ich zastosowanie uchroni nas przed szybkim zniszczeniem oraz deformacją desek. Dodatkowo należy pamiętać o odpowiedniej impregnacji, aby zapobiec rozwojowi grzybów czy pleśni. W tym przypadku skuteczne są takie zabiegi jak lakierowanie oraz olejowanie drewna, które należy regularnie powtarzać.

Drewno w łazience to bardzo efektowne rozwiązanie. Jeśli dopiero rozważacie taki rodzaj inwestycji i nie jesteście do niego w pełni przekonani, warto zacząć od symbolicznych, drewnianych akcentów we wnętrzu. Na rynku dostępny jest szeroki wybór łazienkowych akcesoriów drewnianych (np. mydelniczki, uchwyty, półki) dzięki, którym w łatwy i szybki sposób można wprowadzić do łazienki odrobinę natury.