Sezon aktywności oraz odpoczynku na świeżym powietrzu trwa w najlepsze. Czy przygotowaliście swoje przydomowe ogrody na ten czas?

Zastanawiając się nad tym, jak urządzić ogród, należy najpierw określić funkcje, jakie ma on spełniać. Ogród to miejsce idealne do odpoczynku po ciężkim dniu, do organizowania rodzinnych przyjęć oraz do uprawiania własnego warzywniaka. Jednak plan jego zagospodarowania powinien przede wszystkim zależeć od potrzeb domowników, którzy z terenu wokół domu będą korzystać na co dzień. Należy rozważyć do czego powinna służyć przestrzeń użytkowa ogrodu. Czy potrzebny jest duży komplet mebli ogrodowych, czy wystarczy jedynie ławka, a może główną atrakcją będzie plac zabaw dla dzieci lub mały basen?

Aspekty, o których należy pamiętać to dobór odpowiednich materiałów, z których tworzymy alejki i powierzchnię użytkową. Najlepiej, aby zastosowana nawierzchnia sprzyjała bezpieczeństwu i była antypoślizgowa bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wzdłuż ścieżek warto postawić lampy solarne z czujnikiem ruchu, które przy zmroku będą rozświetlać trasę. Na ogrodzie prócz nasadzenia trawy, nie może zabraknąć również różnorodnych roślin. Ich dobór powinien przede wszystkim zależeć od osobistych preferencji domowników oraz stylu całej posesji. Mogą to być na przykład bukszpany, cyprysy, tuje i świerki, które sprawdzą się doskonale w roli całorocznej dekoracji. Jeśli lubimy pracować w ogrodzie, kosić trawę, dbać o sezonowe rośliny, nie zapomnijmy o altanie, która pomieści niezbędny sprzęt ogrodowy.
Pięknie urządzony i funkcjonalny ogród to niebywały benefit. Wejście na taras, a następnie zejście do własnego ogrodu bezpośrednio z salonu to doskonałe przedłużenie domu. Widać to na przykładzie projektu domu KEVIN, gdzie domowe życie nie musi być tylko zamknięte w czterech ścianach.

Planując zagospodarowanie przydomowego terenu, należy pamiętać, że nie tylko liczy się jego rekreacyjna część na tyłach posesji, ale również przedogródek. Czyli teren między drzwiami wejściowymi do domu a ogrodzeniem od strony ulicy. To zdecydowanie wizytówka każdej posesji, wyróżniająca ją wśród innych budynków mieszkalnych oraz wpływająca na jej postrzeganie.