Wystrój i aranżacja wnętrz to indywidualna sprawa. Zależy od upodobań i gustu właściciela. Najważniejsze, aby wnętrze podobało się mieszkańcom oraz by dobrze się w nim czuli. Salon to wizytówka domu, dlatego warto przemyśleć aranżację i styl tego pomieszczenia. W przypadku dużych salonów warto podkreślić i zaakcentować przestrzeń.

Styl nowoczesny

W tym stylu ważna jest lekkość, prostota i fantazja. Ogromną rolę odgrywa przestrzeń, dlatego też ten styl idealnie sprawdzi się w przypadku dużych salonów. Ponadto warto wybrać ciekawe, designerskie meble oraz zadbać o dodatki: nowoczesne obrazy, rzeźby, zdjęcia, figurki. We wnętrzach w stylu nowoczesnym powinny dominować jasne kolory ścian. Idealnie pasują odcienie beżu, szarości. Można przełamać te kolory mocniejszymi barwami z tej samej gamy, aby kontrastowały ze sobą. Jeśli chcemy urządzić salon w stylu nowoczesnym, warto o tym pomyśleć już na etapie budowy domu. Otwarty pokój dzienny i duże okna sprawią, że pomieszczenie będzie słoneczne i ciepłe. Dzięki otwartej kuchni i otwartej klatce schodowej podkreślimy również dużą przestrzeń pokoju. Jednak należy pamiętać, aby styl kuchni nawiązywał do nowoczesnego salonu, dzięki temu pomieszczenia będą współgrać ze sobą.

Styl eko

Ten styl sprawdzi się w wysokich wnętrzach salonu. Należy pamiętać, że w tym stylu ważny jest minimalizm i przemyślane rozwiązania. W salonie w stylu eko powinny się znaleźć meble i dodatki z naturalnych tworzyw. Popularne są meble wykonane z palet. Można zrobić z nich stolik na kawę, regał, fotel, półkę. We wnętrzach stylu eko dominują barwy ziemi, czyli szarości, beże, brązy. Można też ożywić wnętrza i zestawić te kolory z błękitem, zielenią oraz bielą. Ważnym elementem jest kontakt z zielenią, dlatego podczas budowy domu, warto pomyśleć o dużych oknach i tarasie. Wpadające słońce ociepli wnętrza. Świetnie z eko salonem będzie komponować się drewniany taras z bujną roślinnością. Otwarcie okien lub drzwi balkonowych podczas słonecznego dnia daje wrażenie przebywania na zewnątrz i poczucie bliskości z naturą.

Duże okna zapewniają przenikanie się domu z ogrodem, dlatego do salonu w tym projekcie świetnie pasuje styl eko

Styl skandynawski

W stylu skandynawskim mniej znaczy więcej, dlatego pasuje on do dużego salonu. Duże okna warto ozdobić lekkimi i jasnymi firankami. Styl scandi cechuje naturalność, prostota, jasne kolory, ciekawy design, minimalizm a we wnętrzach dominuje drewno. Meble i dodatki powinny być w jasnych kolorach - jako dodatki świetnie sprawdzą się miękkie poduszki, ciepłe koce oraz drewniane lampy podłogowe.