Ogrodzenie domu nie tylko oddziela go od posesji sąsiada, ale również dopełnia wygląd posiadłości. Odpowiednio dobrane materiały i profesjonalne wykonanie ogrodzenia oraz zadbany ogród mogą dodać uroku naszej posesji. Dlatego warto się zastanowić, jakie wybrać ogrodzenie oraz czy będzie ono współgrało z projektem domu i jego klimatem. Ważne jest, by zwrócić również uwagę na otoczenie innych domów. Wybór materiału na ogrodzenie

Ogrodzenie powinno być trwałe i służyć na lata, dlatego warto zastanowić się nad wyborem materiału. Należy również pamiętać, że warunki atmosferyczne mogą oddziaływać na ogrodzenie i zmieniać ich kolor. Materiał z którego będzie wykonywane ogrodzenie, powinien być odporny na zabrudzenia i zachlapania spowodowane przejeżdżającymi samochodami czy ulewami.

Cegła klinkierowa

Cegła klinkierowa jest bardzo trwałym i odpornym materiałem na zmienne warunki atmosferyczne oraz zabrudzenia. Profesjonalnie wykonane ogrodzenie z cegły klinkierowej będzie służyło na długie lata. Takie ogrodzenie nadaje uroku posesji i świetnie pasuje w zestawieniu z innymi materiałami. Ceramika jest naturalnym materiałem, który idealnie pasuje do zadbanych ogrodów. Obecnie dostępne są różne kolory cegły klinkierowej, więc bez problemu można dobrać jej odcień pod kolor elewacji. Klinkier nie wymaga konserwacji oraz nie porasta mchem, porostami ani się nie kruszy. Należy jednak pamiętać, że ogrodzenie z cegły klinkierowej nie należy do najtańszego.

Ogrodzenia drewniane

Ogrodzenie drewniane idealnie wpasuje się zarówno w miejską, wiejską oraz nowoczesną zabudowę. Nada miły, przyjacielski i nieformalny charakter. Przy wyborze drewnianego ogrodzenia należy pamiętać, aby wybrany gatunek drewna był odporny na pękanie. Jeżeli zmienimy elewację domu, możemy również zmienić kolorystykę ogrodzenia. Jeśli dobrze zabezpieczymy drewno, ogrodzenie posłuży nam na lata. Jednak przy drewnianym ogrodzeniu należy pamiętać o regularnej konserwacji, która często jest pracochłonna. Ponadto drewno możne porosnąć mchem, grzybami oraz pleśnią i wtedy nie wygląda estetycznie i drewno może szybciej niszczeć. Zaletą ogrodzenie drewnianego jest naturalny wygląd

Ogrodzenie z siatki

Systemy ogrodzeniowe z siatki cieszą się dużym powodzeniem z powodu niskich kosztów w porównaniu z innymi. Dlatego można zdecydować się na zastosowanie siatki po bokach lub z tyłu posesji, a z przodu postawić panele ogrodzeniowe czy inne ogrodzenie. Kupuje się ją zwiniętą w rolkach, dlatego może się odkształcać.