Jakie zastosować rozwiązania, gdy projekt przewiduje małą sypialnię? Jak nieduży metraż przekuć w sukces i stworzyć piękne oraz funkcjonalne pomieszczenie? Poznajcie nasz plan!

Biel, beże, szarości i pastele

Właśnie w takich kolorach powinna być mała sypialnia. Dlaczego? Jasne barwy powiększą optycznie przestrzeń, dodadzą poczucie lekkości. W takich kolorach dobierz też dodatki. Świetnie się sprawdzą puszyste dywany, poduszki, delikatne firanki i zasłony oraz miękkie narzuty. Dobrym sposobem, by ożywić pomieszczenie będzie wzorzysta tapeta. W małej przestrzeni idealnie sprawdzą się pionowe paski lub geometryczne wzory. Pamiętaj jednak, by wzór nie był przytłaczający. Wzorzysty element powinien pojawiać się tylko na jednej ścianie i współgrać z kolorami i stylem sypialni.

Dodatki

Lustro optycznie powiększy przestrzeń. Sprawdzonym sposobem są lustrzane drzwi w szafach przesuwnych. Jasne zasłony rozświetlą pomieszczenie. Ważną rolę odgrywa również oświetlanie. Dlatego w małej sypialnie nie może zabraknąć lampek nocnych, lamp stojących, reflektorów. Światełka typu cotton balls oraz świeczki stworzą przytulny nastrój.

Meble na miarę małej sypialni

Mała przestrzeń jak w projekcie Akacja nie oznacza, że musimy zrezygnować z pojemnych szaf  i dużego łóżka. Aby wszystkie potrzebne meble znalazły się nawet w małej sypialni, należy zaplanować ich rozmieszczenie i zastanowić się nad wymiarami. Warto zdecydować się na meble na wymiar. Dzięki temu maksymalnie zagospodarujemy przestrzeń oraz będziemy mogli sobie pozwolić na głębsze szuflady. Nad łóżkiem zamontuj półki lub poziomą szafkę. Ciekawym rozwiązaniem są mobilne meble – wysuwane, składane stoliki, pufy i krzesła. Sprawdzą się one, jeśli potrzebujesz stworzyć w sypialni kącik do pracy.

Mały metraż sypialni nie musi nas ograniczać. Poznaj nasze porady, jak urządzić małą sypialnię.