Moda na meble z palet panuje od dawna. Pojawiają się nie tylko w studenckich mieszkaniach, ale również w eleganckich wnętrzach, pełnych stylu. Czy warto inwestować w tego typu meble? Poznajcie nasze rady!

Kilka słów o meblach

Meble z palet powstały z myślą o osobach niezamożnych, które niskim kosztem wykorzystując pozostałe z dostaw palety, mogły wykonać meble samodzielnie. Z czasem ten rodzaj mebli stał się hitem, dzięki czemu powstało wiele poradników i inspiracji, z których można czerpać, by zaprojektować swoje wnętrze. Wiele sklepów meblowych wprowadziło meble z palet do swojej oferty.

Meble z palet – warto!

Meble z palet zdecydowanie są warte uwagi, ponieważ jest to ekologiczne rozwiązanie do każdego wnętrza. Można korzystać zarówno z nowych palet, jak i tych, które były wykorzystane w dostawach towarów, dzięki czemu produkt dostanie nowe życie. Meble z palet mogą być ekonomicznym rozwiązaniem, ze względu na to, że można je wykonać samemu. Jeśli jednak wolimy gotowe rozwiązania, wiele propozycji możemy znaleźć w sklepach, przy czym są to droższe alternatywy.
Z euro palet można zrobić każdy mebel. Stoliki, półki, kanapy, szafki, fotele, ławki, meble ogrodowe, łóżka. Palety można kupić nawet za kilka złotych (używane), natomiast nowe są znacznie droższe. Z uwagi na to, że palety należy wyszlifować, a następnie podlegają obróbce, to nie warto inwestować w nowy produkt.

Dla kogo meble z europalet?

Meble z palet polecane są osobom kreatywnym, które lubią tworzyć wyposażenie własnoręcznie według własnej koncepcji. Są to meble ekologiczne, idealne dla osób, które dbają o środowisko. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które lubią nadawać przedmiotom drugie życie. Meble z palet to najlepszy przykład recyklingu. Palety są łatwo dostępne i można je wykorzystać w dowolnym celu. Wystarczy odrobina wyobraźni, chęci i wolny czas.