Styl skandynawski podbił serca i domy wielu osób. Wszystko wskazuje na to, że nieustannie się rozwija i dopasowuje do zmieniającej rzeczywistości. Na co warto zwrócić uwagę planując zmiany we wnętrzu, jeśli zależy nam na podążaniu za najnowszymi trendami?

O głównych założenia stylu skandynawskiego pisaliśmy we wpisie Wnętrze po skandynawsku, czyli harmonia w każdym calu. Warto jednak przypomnieć, iż będzie on idealnym rozwiązaniem na urządzenie wnętrza przestronnego i jasnego, na przykład takiego jak w projekcie Mango 2 .

O co warto zadbać w zbliżającym się sezonie? O przestrzeń bez technologii, w której nie będziemy używać komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych. Możliwość odcięcia się od bodźców zewnętrznych, które dostarcza nam elektronika, choć na początku może powodować dyskomfort, w dłuższej perspektywie przyniesie odprężenie i stan pełnego zrelaksowania.

Nie zapominajmy również o dekoracjach. Żywe rośliny, które zgromadzimy w jednym miejscu będą wyglądały o wiele bardziej efektownie niż pojedyncze sztuki umiejscowione w całym pomieszczeniu. Postawmy na wyraziste akcenty, bo styl skandynawski to nie tylko chłodne szarości. Miękki dywan w charakterystycznym wzorze to praktyczna inwestycja, która może okazać się także kluczowym elementem do zmiany wystroju naszego wnętrza. Jeśli planujemy udekorować ściany, postawmy na plakaty przedstawiające proste ilustracje z sentencjami czy postaciami, które są nam bliskie. Otaczajmy się rzeczami, które mają dla nas wartość. Inwestujmy w przedmioty codziennego użytku, które można wykorzystać na kilka sposobów. Wieszak na ubrania? Może pełnić zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Wykonany z dobrego tworzywa posłuży nam przez długi czas, w oryginalnym kształcie stanie się nietuzinkową dekoracją. Stawiajmy na jakość, nie ilość otaczających nas przedmiotów. Dom to miejsce w którym przede wszystkim powinniśmy czuć się swobodnie.