W ostatnich latach coraz modniejszym rozwiązaniem są sufity napinane. Czym są, jakie są ich zalety i wady, a także na co zwracać uwagę decydując się na wybór takiego sufitu – tego wszystkiego dowiesz się w poniższym artykule.
Taras zazwyczaj lokalizuje się na gruncie przy bryle budynku albo jako jego część, jednak współczesne projekty zawierają też propozycje umiejscowienia tarasu na poziomie piętra czy też poddasza z wykorzystaniem powierzchni nad garażem. Przy podejmowaniu decyzji o budowie tarasu powinno się uwzględnić usytuowanie i wielkość działki, tryb życia rodziny, styl ogrodu, osobiste preferencje.
Obecnie mieszkania na poddaszu są już standardem, doceniamy je ze względu na ich zróżnicowany kształt i potencjał. Zaleta ta, wynikająca z konstrukcji dachu, przez wielu niesłusznie traktowana jest jako problem podczas aranżacji wnętrz. Wystarczy jednak mądre rozplanowanie pomieszczeń i zapewnienie dopływu naturalnego światła aby stworzyć w pełni funkcjonalne mieszkanie pod niebem.
Okno o podwyższonej osi obrotu z naświetlem dolnym FDY-V Duet proSky Coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych z ograniczonym dostępem do naturalnego światła. Dlatego w ostatnim czasie popularne stają się duże przeszklenia, które dają mnóstwo naturalnego światła, praktycznie nieograniczony widok na zewnątrz i poczucie bliskości z otaczającym nas światem.
Przymierzając się do budowy domu trzeba podjąć wiele decyzji, które potem zaważą na komforcie przyszłych domowników i trwałości budynku. Część dylematów pojawi się dopiero na etapie budowy lub przy pracach wykończeniowych, jednak najważniejsze wybory czekają nas na etapie samego projektu. Wtedy decydujemy o podstawowych wymiarach budynków, rodzaju dachu, ilości kondygnacji. Jest to również etap wyboru konstrukcji budynku, której istotnym elementem jest strop.
Odpowiedni montaż okna dachowego jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego późniejszej, prawidłowej eksploatacji. Instalacją okna w połaci dachu zajmują się zwykle profesjonaliści. Sam proces montażu jest łatwy i szybki, dlatego również majsterkowicze mogą pokusić się o samodzielne wykonanie takiej pracy.
Co powinniśmy wiedzieć przymierzając się do budowy domu?
Rozglądanie się za projektem wymarzonego domu to zazwyczaj przyjemny, napawający optymizmem proces. Jednak poza snuciem marzeń o wygodniejszym lokum podczas wertowania katalogów z projektami mogą pojawić się również wątpliwości. Co jeśli sobie nie poradzimy i budowa na którymś etapie nas przerośnie? Czy jesteśmy odpowiednio przygotowani do podjęcia tak dużego wyzwania? Rozterki związane z finansami mogą wydać się błahostką w porównaniu z problemami natury prawnej. Zatrudnieni przez nas specjaliści powinni oczywiście być zaznajomieni z obowiązującymi przepisami. Niestety, prawo budowlane w Polsce zmienia się bardzo często, co nie ułatwia poruszania się po i tak licznych, spisanych zawiłym językiem ustawach.
Rosnące ceny gruntu i nieruchomości nie zniechęcają Polaków do marzeń o własnym domku z ogródkiem. Wymuszają jednak poszukiwanie najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Trzeba podjąć decyzję czy chcemy zamieszkać na wsi, w odległości od większych aglomeracji, czy podjąć trud poszukiwania działki na obrzeżach miasta. Biorąc pod uwagę coraz większą popularność podmiejskich osiedli domków szeregowych, druga opcja wcale nie musi być droższa. Okoliczności i sytuacje są różne, dlatego warto porównać wady i zalety samodzielnych domów jednorodzinnych i budownictwa szeregowego.
Dwie nagrody w konkursie Dobry Design 2018 przyznano produktom firmy Hörmann. Garażowa brama segmentowa LPU 67 Thermo w wykonaniu Premium nagrodzona została w kategorii Otoczenie domu. Drzwi wewnętrzne ConceptLine wyróżniono Nagrodą Konsumenta.