Farba tablicowa zamieni zwykłą ścianę w miejsce pełne pomysłów i artystycznych rysunków. Pobudzi wyobraźnię małych i dużych oraz odmieni charakter wnętrz. Może służyć jako miejsce do rysunków, notatek lub pomoc w nauce dla dzieci. Poznajcie nasze pomysły na wykorzystanie farby tablicowej w domu.

 

Często wyposażamy pokoje dziecięce stojące tablice. Jednak są one małe i niepraktyczne. Kto z Was będąc dzieckiem uwielbiał pisać i malować w szkole po tablicy? Posiadanie własnej tablicy w domu to jedno z dziecięcych marzeń. Ściana pomalowana tablicówką może służyć jako pomoc naukowa oraz miejsce do rysunków. Nie zabiera przestrzeni w pokoju dziecięcym, pełni również funkcję dekoracyjną. Po takiej tablicy można pisać i malować kredą oraz flamastrami kredowymi. Tablica jest łatwa w utrzymaniu czystości – wystarczy wilgotną gąbką usunąć malowidła. Warto zrezygnować z tablicy korkowej nad biurkiem i pokryć ścianę tablicówką.

Elementy tablicówki w kuchni

Farbą tablicową można pokryć nie tylko ściany, ale również takie powierzchnie jak: płytki ceramiczne, drewno. Zanim zastosujemy farbę tablicową na takich powierzchniach, należy przygotować ścianę, odtłuścić ją i pokryć farbą podkładową. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie lodówki, frontów szafek czy płytek ceramicznych. Kuchnia to miejsce, w którym domownicy wspólnie rozpoczynają dzień. Warto narysować na tablicówce kalendarz, na którym, będzie można notować np. ważne spotkania, zajęcia pozalekcyjne dzieci, wizyty u lekarza. Na powierzchni pokrytej tablicówką można też tworzyć listę zakupów. Jeśli dysponujecie otwartą kuchnią lub przestronną jadalnią (tak jak w tym projekcie) , to warto pokryć jedną ze ścian tablicówką i napisać na niej kredą wasze ulubione motto o rodzinie lub miłości. Taki napis ociepli i spersonalizuje wnętrze oraz stworzy rodzinny klimat.

Tablica magnetyczna

Jeśli chcecie, aby ściana służyła do malowania oraz przyczepiania zapisków, to warto przed aplikacją farby tablicowej pokryć ścianę 2-3 warstwami farby magnetycznej, a następnie 2 warstwami tablicówki. Na takich powierzchniach będziemy mogli przyczepiać zdjęcia, notatki, ważne dokumenty.