Jak wiadomo, każdy dom rodzinny powinien być zaplanowany jak najbardziej funkcjonalnie – wszystko po to, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Oczywiście, każdy domownik musi też mieć w nim swoje własne, przytulne miejsce. Z tego też względu pracownia Horyzont zdecydowała się wypuścić projekt domu „Rodzinny”, który z całą pewnością doskonale sprosta wymaganiom dużej rodziny.

Przede wszystkim… przestrzeń!

Propozycja „Rodzinny” to bardzo precyzyjnie przemyślany projekt, przeznaczony zwłaszcza dla rodzin z minimum trójką dzieci. Ten dom jednorodzinny z poddaszem z całą pewnością będzie spełniał wszystkie wymagania dużej rodziny – zarówno finansowe, jak i… przestrzeni użytkowej. Wiadomo – wybór domu dla sporej rodziny z jeszcze większymi wymaganiami nie jest wcale aż tak oczywisty. Właśnie dlatego projekty domów pracowni Horyzont uwzględniają to, co najważniejsze – jak prywatność każdego domownika, ale też wydzielone przestrzenie na wspólne „posiedzenia”.

„Rodzinny” bierze pod uwagę również sytuację, kiedy domownicy muszą korzystać w tym samym czasie z… jednej łazienki. Można więc z powodzeniem umiejscowić ją zarówno na dole, jak i na poddaszu domu. Cóż, nie można bowiem codziennie sprzeczać się o dostęp do łazienki albo darować sobie przyjmowanie… gości. Projekt „Rodzinny” doskonale rozwiązuje także strefę komunikacyjną, liczbę oraz układ pomieszczeń tak, iż poszczególne przestrzenie nie kolidują ze sobą. Co ciekawe, mimo to nadal stwarzają i utrzymują ciepło… przytulnego, rodzinnego gniazdka.

A co ze sprawami technicznymi?

Warto napomknąć o tym, że projekt posiada pełny komplet instalacji – oczywiście, spełniający obowiązujące przepisy oraz normy – a także zawiera dokładną analizę każdego skrawka przestrzeni, jaką zajmować będzie dom jednorodzinny z poddaszem. I tak, pojawia się:

  • projekt instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z uwzględnieniem wody zimnej i ciepłej czy też kanalizy w domu,
  • projekt instalacji gazu-kuchenki, który umożliwia podłączenie zarówno gazu, jak i kuchenki elektrycznej (w zależności od lokalizacji),
  • projekt instalacji elektrycznej, który zapewni rozmieszczenie oświetlenia, włączników i gniazd elektrycznych – wiadomo, elektryka to bardzo ważna rzecz zwłaszcza dla… najmłodszych,
  • projekt wentylacji – trzeba przecież ustalić, w jaki sposób mają zostać rozmieszczone przewody oraz cała instalacja wentylacji mechanicznej,
  • projekt ogrzewania – ustalany indywidualnie, w zależności od wymagań rodziny. Projekt „Rodzinny” uwzględnia również przygotowanie pełnego wariantu instalacji ogrzewania paliwem stałym bądź kotłem gazowym.

Plusy zamieszkania w domu projektu „Rodzinny”

Rozmieszczenie każdego pomieszczenia w projekcie „Rodzinny” umożliwia wygodne zamieszkanie w domu nawet… sześcioosobowej rodziny! Projekt zapewnia bowiem wybudowanie aż sześciu niezwykle wygodnych sypialni – te na poddaszu mogą mieć również swoje prywatne… garderoby – świetna sprawa zwłaszcza, jeżeli w rodzinie dominuje płeć piękna! Na parterze wydzielona zostać może przestronna część dzienna, w której spotykać będą się wszyscy domownicy – wiadomo, takie pomieszczenie jest koniecznością, aby zacieśniać więzi rodzinne. Pracownia Horyzont uwzględniła w swoim projekcie również finezyjnie przeszklony wykusz – dzięki temu do jadalni i kuchni dotrze więcej światła dziennego, co z całą pewnością ożywi każdy pochmurny dzień.

Oczywiście nie ma problemu, żeby „Rodzinny” stał się przestrzenią zaaranżowaną dla dwóch pokoleń. Można bowiem zastąpić trzy sypialnie osobno wydzieloną przestrzenią – zwłaszcza, jeżeli rodzina liczy nieco mniej domowników. A może przytulny ganek i zadaszony taras, które stworzą z domem spójną całość? Tak samo poddasze – można zaadaptować je równie dobrze po upływie czasu, a nawet wydzielić na nim pokoje gościnne bądź gabinet pracy! Można także przeznaczyć poddasze w całości na wspólną strefę… zabaw. Ogromnym plusem projektu „Rodzinny” jest fakt, że w całym wnętrzu można w prosty sposób operować układem ścian działowych – a więc w grę wchodzi naprawdę sporo kombinacji.

Podstawowa wersja „Rodzinny” (A) nie zawiera garażu, jednak już rozbudowana wersja projektu uwzględnia ich nawet… dwa. A to z kolei dobra wiadomość dla majsterkowiczów! Można więc zdecydować się zarówno na wersję z garażem pojedynczym (B), jak i podwójnym (C) – zwłaszcza, jeżeli w rodzinie jest więcej zmotoryzowanych osób. Dom z poddaszem projektu „Rodzinny” to zdecydowanie innowacyjne rozwiązanie, gwarantujące wielopokoleniowej rodzinie doskonałą przestrzeń do zamieszkania. Ciekawa architektura oraz układ pomieszczeń zapewni każdemu członkowi rodziny własny kąt, jednocześnie przy zachowaniu niezwykle dobrej komunikacji z resztą domu. Warto skorzystać z propozycji pracowni Horyzont zwłaszcza, jeżeli trzeba pogodzić wymagania i potrzeby całej rodziny. A wiadomo – ile domowników, tyle… pomysłów!