Architektura i budownictwo

Jak zorganizować przestrzeń w garażu?

Garaż to miejsce, które powinno łączyć w sobie dwie funkcje: możliwość zaparkowania samochodu oraz przechowywania. Jak zaplanować przestrzeń w garażu, aby była funkcjonalna? Jakie meble i szafki powinny się tam znaleźć? Poznajcie nasze sposoby!

Jadalnia z pomysłem

Przestronna jadalna to marzenie każdego. Jak urządzić to wnętrze, by było funkcjonalne a jednocześnie stało się ulubionym miejscem całej rodziny? Pomysły znajdziecie w poniższym artykule.

Kotłownia na poddaszu?

Oczywiście, dlaczego nie. W wielu przypadkach jest to godne polecenia, a nawet wskazane. Przepisy również się temu nie sprzeciwiają - pod warunkiem, że mamy na myśli kocioł gazowy z zamknięta komorą spalania oraz zadbamy o prawidłowe odprowadzenie spalin, i wentylację. Do odprowadzania spalin służą systemy powietrzno-spalinowe, które wylot spalin i czerpanie powietrza do spalania mają umieszczone blisko siebie tak, aby w kanale powietrznym i spalinowym panowało takie samo ciśnienie, niezakłócane przez np. podmuchy wiatru.

Salon z widokiem na ogród

Salon z widokiem na kolorowy ogród to marzenie wielu osób. Jednak jest to spore wyzwanie dla domowników, ponieważ wymaga czasu, pracy oraz wiedzy. Jak sprawić, by przestrzeń otaczająca dom cieszyła oko oraz zdobiła salon nie tylko wiosną i latem? Poznajcie nasze rady.

Cegła na ścianie – pomysł na aranżację wnętrza

Cegła na ścianie to modne rozwiązanie, które od wielu sezonów zdobi wnętrza wielu domów. W czym tkwi fenomen ceglanego trendu?

Jak urządzić dom w stylu prowansalskim?

Prowansja to dobry kierunek na wakacje, kojarzy się ze słońcem i lawendowymi polami. A gdyby przenieść ten klimat do wnętrza i urządzić dom w stylu prowansalskim? W artykule podpowiadamy, na jakie kluczowe elementy należy zwrócić uwagę, aby stworzyć otoczenie, które sprzyja odpoczynkowi, a przy okazji jest przytulne i eleganckie.

Jak kolory ścian wpływają na nastrój?

Kolor ścian wpływa nie tylko na klimat pomieszczeń, ale również na samopoczucie domowników. Dlatego nie powinniśmy ulegać trendom wnętrzarskim, a postawić na swoje ulubione kolory, w otoczeniu których dobrze czujemy się. Jakie znaczenie mają poszczególne barwy oraz jak je łączyć?

Meble z palet – warto czy nie?

Moda na meble z palet panuje od dawna. Pojawiają się nie tylko w studenckich mieszkaniach, ale również w eleganckich wnętrzach, pełnych stylu. Czy warto inwestować w tego typu meble? Poznajcie nasze rady!

Wzorzyste tapety – sposób na wnętrze ze smakiem

Chociaż tapetowanie całych pomieszczeń już dawno przestało być modne, zaakcentowanie jednej ściany nowoczesnym wzorem potrafi odmienić niejedno wnętrze. Sprawdźcie, jak skutecznie przeprowadzić metamorfozę pomieszczenia.

Grzejniki do domu – jaki wybrać?

Ogrzewanie, zwłaszcza dużego domu - tak jak w tym projekcie - to często wyzwanie. Przy wyborze grzejników należy zwrócić uwagę na ich wygląd, moc oraz materiał, z którego są wykonane, ponieważ w dużym stopniu to od niego zależy siła ogrzewania. Jak zatem wybrać grzejnik do domu? Poznajcie nasze rady!

Skuteczna ochrona pomieszczeń przed nagrzewaniem

Po mroźnej zimie i przyjemnym okresie wiosennym nadchodzi wreszcie długo oczekiwane lato. Czas wakacji i urlopów, w którym cieszymy się z każdego słonecznego dnia łapiąc promienie słoneczne na plaży, w górach czy też we własnym ogródku. Po całym dniu letnich atrakcji poszukujemy wytchnienia w naszych domach. Mocno nagrzane pomieszczenia nie sprzyjają jednak efektywnemu odpoczynkowi. Z pomocą przychodzą nam tutaj osłony okienne.

Plan na kuchnię

Funkcjonalna i przestronna kuchnia to marzenie każdej Pani domu (oraz oczywiście Pana). Brak miejsca do przygotowywania posiłków, mała przestrzeń pomiędzy wyspą a szafkami może zamienić przyjemność gotowania w nielubiany obowiązek. Jak sprawić, by nawet mała kuchnia była funkcjonalna? Planowanie tego pomieszczenia na etapie projektu domu będzie dobrym rozwiązaniem. Kluczem jest również działanie zgodnie z planem! Poznajcie nasze wskazówki.

Rekuperacja - technologia budowy

Aby obniżyć zużycie energii, w domach niskoenergetycznych, podobnie jak w domach pasywnych, stosuje się kolektory słoneczne, pompy ciepła, rekuperatory czy gruntowe wymienniki ciepła służące do pozyskiwania energii termalnej ze źródeł odnawialnych. Jako wspomagające źródło ciepła można zastosować kominek z płaszczem wodnym. Na etapie wyboru danej instalacji warto przekalkulować koszty oraz oszacować czas, kiedy dodatkowe nakłady finansowe będą się zwracać.

Wygrać z zimą

Dom przypruszony białym puchem przywołuje na myśl skojarzenia ze świętami, ciepłem i ogniem tańczącym w kominku. Śnieg i lód wymagają jednak także dodatkowych prac wokół domu i regularnego usuwania. Można sobie z nimi skutecznie poradzić przy pomocy odpowiednich narzędzi oraz wykonanej wcześniej instalacji grzewczej.

Pracownia architektoniczna

Katalog projektów

katalog
Zamów bezpłatny katalog z najlepszymi projektami domów na ostatni rok.