szukaj koszyk kontakt

Architektura i budownictwo

Kotły kondensacyjne – co warto o nich wiedzieć?

Wygasa

Kocioł kondensacyjny coraz częściej uwzględniany jest przy współczesnych projektach domów. Domy jednorodzinne wyposażone są dziś licznie w tego typu instalację, pozwalającą wykorzystać parę wodną pochodzącą ze spalin kotłów! Ciepłem powstającym w wyniku jej skraplania się można bowiem z powodzeniem ogrzać cały dom. Czym jest kocioł kondensacyjny i jak działa?

Moja woda - oczko wodne jako sposób na suszę

Wygasa

Projekty domów ekologicznych cieszą się w ostatnich latach dość dużym zainteresowaniem. Ludzie zaczynają przykładać uwagę do ochrony środowiska, decydując się na różne innowacyjne rozwiązania. Jednym ze sposobów ochrony naszego otoczenia okazuje się wdrożenie nowego programu rządowego w Polsce, „Moja woda”. Dzięki niemu można będzie zrefundować nawet 80 %kosztów budowy oczka wodnego, które przyczyniać ma się do walki z niedoborem wody w Polsce. Co warto wiedzieć o nowej dotacji dla Polaków?

Projekty domów Łódź

Wygasa

Każdego roku odnotowuje się coraz częstsze stawianie domów jednorodzinnych przez mieszkańców Łodzi. Koniunktura sprzyja budowaniu wymarzonych projektów domów, więc w Łodzi i na przedmieściach łódzkiego miasta zrobiło się ich stosunkowo więcej, niż w ostatnich latach. Co wpływa na budowanie się nowych domów jednorodzinnych w Łodzi?

Projekty domów Lublin

Wygasa

Budowanie domów jednorodzinnych od kilku lat przeżywa rozkwit. Dobra koniunktura w budownictwie sprawia, że ludzie coraz częściej decydują się na projekty domów jednorodzinnych. Lublin jest jednym z tych miejsc w Polsce, gdzie buduje się ich najwięcej. Dlaczego? Spróbujemy wyjaśnić!

Pompa ciepła i fotowoltaika – warto je połączyć

Wygasa

Wielu ludzi zastanawia się, jak to jest możliwe, żeby połączyć ze sobą dwa odnawialne źródła energii w… jedną instalację. Czy taka współpraca jest w ogóle możliwa i… opłacalna? Oczywiście, że tak! Wyjaśnimy, dlaczego warto zestawić pompę ciepła z fotowoltaiką i jakie płyną z tego korzyści.

Standard energetyczny budynku - jak ustalić?

Wygasa

Ogromnym komfortem jest zamieszkiwanie budynków, które charakteryzują się energooszczędnością. Wówczas nie dość, że koszta eksploatacji zaniżają się, to zmniejszamy również zły wpływ pozyskiwanej energii na otaczające nas środowisko. Jak można ustalić standard energetyczny domu, który zamieszkujemy?

Projekty domów Bydgoszcz

Wygasa

Stawianie domów jednorodzinnych z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Dzięki sprzyjającym warunkom ekonomicznym, ludzie chętniej decydują się projekty domów jednorodzinnych. Bydgoszcz to miejsce w Polsce, gdzie ostatnio wybudowano naprawdę dużą ilość domów jednorodzinnych. Jakie są czynniki, które sprzyjają budowie domów jednorodzinnych w województwie kujawsko-pomorskim?

Czym charakteryzuje się dom ekologiczny?

Wygasa

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na wydatkach związanych z eksploatowaniem domu jednorodzinnego, warto będzie zastanowić się nad projektem domu ekologicznego, uwzględniającym korzystanie z dóbr środowiska naturalnego. Podstawowym założeniem takiego domu jest obniżenie kosztów eksploatacji.

Domy bez barier - projekty domów dla niepełnosprawnych

Wygasa

Ruszył program rządowy, który uprawnia osoby niepełnosprawne do brania udziału w różnych projektach unijnych, a także realizowania ich. Pomówimy więc dziś o projektach domów, które przystosowane są dla inwalidów. Fundusze Europejskie otworzyły się dla osób niepełnosprawnych, które mogą z nich skorzystać i np. zacząć budować wymarzony dom. W naszej pracowni posiadamy projekty domów, które klasyfikują są do programu.

Mycie okien i elewacji domu

Wygasa

Czy można zrobić to myjką ciśnieniową? 
Elewacja każdego domu brudzi się – w mniejszym lub większym stopniu. Niestety, ale wpływa to na wygląd całej powierzchni budynku, który traci tym sposobem na estetycznych walorach. Mycie elewacji jest dobrym rozwiązaniem, by skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń i przywrócić elewacji pierwotny wygląd. Jak zrobić to przy pomocy myjki ciśnieniowej? Wyjaśniamy!

Dom bez pozwolenia na budowę za 100 tys

Wygasa

Drewniany dom za 100 tys, wiata w ogrodzie, altanka albo budynek gospodarczy to znajome Ci terminy, prawda? Budując dom często zastanawiamy się, czy takie „dodatki” można wkomponować w otoczenie posesji zgodnie z prawem. Owszem, można to zrobić! Ba, nie potrzebne będzie na to specjalne pozwolenie. Czy można jednak wybudować tego typu budynki zupełnie bez pozwolenia? Wyjaśniamy!

Dom z papieru - papierologia przed rozpoczęciem budowy

Wygasa

Budowa domu wiąże się nie tylko z ustaleniem konkretnego projektu i postawieniem ścian. Każdy jeden dom to cała masa procedur, związanych z kompletowaniem odpowiedniej papierowej dokumentacji, podpisywaniem papierów i licznymi  wizytami w urzędach. Można powiedzieć, że każdy projekt to taki dom z papieru – bo za każdym z nich stopi wymóg kompletacji kilkunastu, a czasem kilkudziesięciu dokumentów. Jakie dokumenty potrzebne będą, by legalnie wybudować dom?

Domy z bali - co powinieneś wiedzieć?

Wygasa

Coraz większą popularnością wśród ludzi cieszą się domy z bali. To konstrukcje które nie dość, że pięknie wyglądają, to w dodatku nie trzeba mieć pozwolenia na ich budowę. Przeciwnicy domów z bali upierają się jednak przy tym, że nie jest to odpowiednia technologia w dzisiejszych czasach. Co powinieneś wiedzieć o domach z bali, zanim zdecydujesz się na taki projekt?

Igłofiltry

W jaki sposób usunąć wodę z zalanego fundamentu?

Wygasa

Kiedy trwają prace ziemne i fundamentowanie podczas budowy projektu domu, często w wykopie pojawia się woda. Warto wiedzieć wówczas, w jaki sposób można osuszyć wykop. Z pomocą przychodzi motopompa oraz igłofiltry! Jak z nich korzystać, aby usunąć wodę z zalanego gruntu?

Jak dużą popularnością cieszą się domy piętrowe

Wygasa

Domy piętrowe albo z poddaszem użytkowym to bardzo częsty wybór naszych Klientów.  Jednym z powodów popularności tego typu domów jest to, że większość planów miejscowych lub warunków zabudowy narzuca taki typ zabudowy albo wymusza spory kąt nachylenia dachu.

Od czego zacząć - działka czy projekt?

Wygasa

Wydaje się oczywiste, że pierwsza powinna być działka, ale wiele przemawia za tym, aby szukając działki mieć już wstępnie wybrany projekt. Dzięki temu będziemy wiedzieć:

ogrzewanie sufitowe

Jak działa ogrzewanie sufitowe?

Wygasa

Chcesz znaleźć alternatywne rozwiązanie, żeby zainstalować system ogrzewania? A może nie podobają Ci się grzejniki pod oknami bądź inwestowanie w tradycyjny system grzewczy? Warto będzie zatem rozważyć ogrzewanie… sufitowe! Czym ono tak właściwie jest i na jakiej zasadzie działa?

Czy można wybudować dom w pobliżu elektrowni wiatrowej?

Wygasa

Chcesz wybudować dom w pobliżu elektrowni wiatrowej? Okazuje się, że nie ma co do tego kompletnie żadnych przeciwwskazań. Ważne jednak, żeby odpowiednio zadbać o tę sprawę i pamiętać o ważnych regulacjach, jakie dotyczą wybudowania domu znajdującego się blisko elektrowni wiatrowej.

Jak kształt domu może wpłynąć na koszt jego wybudowania?

Wygasa

Czy kształt domu może wpłynąć na koszta budowy? Jeśli tak, to warto więc budować dom parterowy, z poddaszem czy może dom piętrowy? W jaki sposób powinno się wybrać projekt domu, aby był on dopasowany nie tylko do potrzeb domowników, ale i… posiadanego budżetu? Podpowiadamy!

dom na wąską działkę

Domy na wąską działkę – jaki będzie najlepszy?

Wygasa

Posiadasz niestandardowy rozmiar działki? Nie oznacza to jednak, że będziesz miał mniejsze pole manewru przy wyborze projektu domu! Dziś można bowiem z powodzeniem postawić dom na wąską działkę, mniejszą od 16-stu metrów. Jaki projekt domu na wąską działkę będzie najlepszy?

Czy klimatyzator w domu to dobry pomysł?

Wygasa

Klimatyzatory to doskonałe rozwiązanie nie tylko na gorące, ale też chłodniejsze dni. Dziś wiele miejsc bez klimatyzatorów po prostu… nie istnieje. Klimatyzację można zainstalować nie tylko w publicznych miejscach, przy stanowiskach pracy lub w hotelach. Można mieć bowiem taką w swoim mieszkaniu, korzystając z niej w zasadzie niemal o dowolnej porze roku. Co warto wiedzieć o klimatozatorach i dlaczego ich montaż w domu to bardzo dobry pomysł?

Podwyższenie poziomu gruntu działki kontra prawo

Wygasa

Chcesz podwyższyć poziom gruntu na swojej działce? Musisz zatem wiedzieć, że nie zrobisz tego dowolnie – swobodę ograniczają bowiem przepisy prawa budowlanego. Zatem, kiedy tak właściwiemożesz nieco podnieść poziom gruntu i jak uchronić się od konsekwencji prawnych? A może posiadasz problem z sąsiadem, który właśnie zaczął podwyższać teren w momencie, kiedy Ty ruszyłeś z budową swojego domu jednorodzinnego? Wyjaśniamy, co zrobić w takiej kwestii!

Jak wybierać tańsze rozwiązania i pilnować budżet remontowy?

Wygasa

Podczas planowania budowy warto przemyśleć pewne kwestie – a już zwłaszcza te… finansowe. Bardzo ważne jest, żeby określić budżet, jaki masz zamiar przeznaczyć na budowę. Jak to zrobić, żeby się nie… zdziwić?

Jak pompa ciepła działa w ujemnych temperaturach?

Wygasa

Jak wiadomo, zima zbliża się coraz większymi (i szybszymi!) krokami. Chcesz wymienić w swoim domu jednorodzinnym źródło ciepła? Ekologicznym i dość wygodnym rozwiązaniem są dzisiaj pompy ciepła. Jak działają one w minusowych temperaturach? Przekonaj się!

Pracownia architektoniczna

Katalog projektów

katalog
Zamów bezpłatny katalog z najlepszymi projektami domów na ostatni rok.
analytics