Styl industrialny inaczej nazywany jest stylem loft. Wnętrze w tym stylu są surowe, proste, minimalistyczne i chłodne. Dominują betonowe lub ceglane ściany, widoczne instalacje elektryczne, designerskie meble i otwarte przestrzenie. Wnętrza w tym stylu mają nawiązywać do wnętrz poprzemysłowych. Jak urządzić salon w stylu industrialnym? Poznajcie nasze porady. 

Kilka słów o wnętrzu

W tym stylu ogromną rolę odgrywa przestrzeń, dlatego sprawdzi się on przy dużych salonach z otwartą kuchnią. Dodatkowo warto zdecydować się na otwartą przestrzeń wnętrza domu nad salonem. Dzięki temu pomieszczenie będzie wysokie. Pamiętajmy, że wybierając salon w stylu loft, również kuchnia powinna być urządzona w tym samym stylu. Do industrialnego salonu nie będzie pasowała rustykalna czy skandynawska kuchnia. Okna w salonie powinny być duże ze szprosami. To właśnie one w połączeniu z otwartą przestrzenią tworzą charakterystyczny klimat stylu industrialnego. Dlatego też nie powinny być dekorowane zasłonami i firankami.

Jak urządzić industrialny salon?

Ściany powinny być w odcieniach beżu i bieli. W stylu industrialnym często dominuje też beton lub cegła. Na ścianach można zawiesić designerskie obrazy lub grafiki. W stylu loft należy również zadbać o oświetlenie. Lampy powinny nawiązywać do starych lamp fabrycznych. Warto wybrać lampy z widoczną instalacją elektryczną, odsłoniętymi żarówkami, stalowe lub metalowe. Pamiętajmy, że w tym stylu liczy się przestrzeń, dlatego zrezygnujmy z dużej ilości mebli. Do industrialnego salonu będzie pasowała gablota z elementami metalu, komoda na metalowych lub stalowych nóżkach, sofa na kółkach i stolik z palet. Meble powinny być funkcjonalne, minimalistyczne oraz designerskie. Najlepiej w stonowanych odcieniach, w kolorze metalu, stali, betonu. Jeśli chcecie ocieplić industrialne wnętrze, wybierzcie meble drewniane z metalowymi elementami. W salonie warto zwrócić uwagę na kominek. Można do jego budowy wykorzystać cegłę lub beton architektoniczny. Te materiały doskonale kontrastują z ciepłem ognia kominkowego i podkreślają industrialny styl. 

Salon w stylu loft z charakterem

W stylu industrialnym dominuje minimalizm, ale to nie oznacza, że musimy zrezygnować z dodatków. To właśnie one nadadzą naszemu salonowi charakteru, pokażą upodobania domowników. W gablotkach można postawić ciekawe figurki, na ścianach powiesić designerskie grafiki, sofę udekorować poduszkami a na szafkach położyć stalowy świecznik i metalowe ramki ze zdjęciami. Pamiętajmy również o lustrach, które pasują do każdego stylu i optycznie powiększą salon. Zadbajmy o to, co się będzie odbijało w lustrze – najlepiej, by była to industrialna komoda czy betonowa ściana.