sufit napinany

W ostatnich latach coraz modniejszym rozwiązaniem są sufity napinane. Czym są, jakie są ich zalety i wady, a także na co zwracać uwagę decydując się na wybór takiego sufitu – tego wszystkiego dowiesz się w poniższym artykule.

Napinane sufity to bardzo specyficzny typ sufitów podwieszanych, który na pewno sprawdzi się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Atutem takich sufitów jest jednak to, że doskonale maskują one wszelkie instalacje, kable, rury oraz nierówności pojawiające się na sufitach. Sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej estetyczne. Sufity napinane mogą być efektownym wykończeniem, które wykreują niepowtarzalny charakter wnętrza.

Skomplikowaną czynnością dla przeciętnych domowników może być montaż. W internecie jest wiele filmów pokazujących jak montuje się sufity napinane. Jednak szczególnie w przypadku nieregularnych pomieszczeń potrzebne będzie zaangażowanie do realizacji takich prac kompetentnych fachowców. Sufity montuje się na specjalnych profilach umieszczonych po obwodach. Pomiędzy takimi profilami znajduje się odpowiednio zaprojektowana membrana. Z reguły jest nią folia PCV gdyż najlepiej sprawdza się w takim suficie. Folię trzeba jednak optymalnie naciągać i nagrzewać, co nie trwa długo, ale wymaga wiedzy i jest to czynność dość trudna pod kątem technicznym. Jeśli ktoś nie robił tego wcześniej, lepiej niech nie zabiera się za to samodzielnie, wystarczy zaangażować ekipę fachowców, aby otrzymać odpowiedni efekt. Wybrać można w tej kategorii firmę Deko Dps, która zajmuje się nie tylko sprzedażą sufitów napinanych, ale też ich profesjonalnym montażem. To specjaliści w swojej branży, którzy na pewno zadbają o pełne zadowolenie ze strony klienta.

Największe zalety sufitów napinanych

Do największych zalet sufitów napinanych zalicza się np. to, że nie za bardzo obciążają one strop. Z racji tego wykorzystywane są w pomieszczeniach o niskich stropach. Odpowiadają za optyczne obniżanie pomieszczeń, co w oczach domowników i gości prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Oprócz tego wyróżnia się następujące cechy:

  • niepalność,
  • nieprzemakalność,
  • łatwość w pielęgnacji.

Widać, że zdecydowanie się na sufity napinane może być strzałem w dziesiątkę zwłaszcza w zadbanych salonach, które chce się urządzić w stylowy sposób. Wypróbować w swoich mieszkaniach można np. sufity napinane podświetlane, aby zapewnić sobie jeszcze przyjemniejszy klimat.

Sufity napinane - jakie są ich wady?

Sufity napinane nie mają zbyt dużej ilości wad. Odpowiednie ich dobranie gwarantuje sukces, głównie w zakresie montażu. Uciążliwym procesem dla zainteresowanych może być jednak konieczność wyniesienia z pomieszczenia, w którym będzie montowany taki sufit wszystkich mebli. Podczas montażu powstają różne pyłki, które mogą osadzać się na meblach i je zniszczyć. Salony oraz inne pomieszczenia, w których znajdą zastosowanie sufity napinane w okresie montażowym będą wyłączone z użytku nawet na kilka dni, dlatego lepiej się na taką niespodziankę przygotować.