PLEWA była prekursorem urzeczywistnienia pomysłu budowy kominka zintegrowanego z kominem. W ten sposób powstał Uni Therm.
Produkt ten w ofercie niemieckiej firmy PLEWA jest już dostępny od wielu lat, natomiast od niedawna wprowadzono do sprzedaży Uni Therm Panorama – komin połączony z kominkiem otwartym na dwie strony.

Sam komin pracuje jako system powietrzno-spalinowy. Polega to na tym, że powietrze do spalania doprowadzane jest kanałem powietrznym utworzonym pomiędzy betonową obudową komina a rurą ceramiczną odprowadzającą spaliny. Sama rura ceramiczna jest na całej swojej długości izolowana wełną mineralną – komin jest więc odporny na pożar sadzy.

Innymi słowy: kominek jest tu piecem o zamkniętej komorze spalania.

Jest to rozwiązanie bardzo efektywne: kominek nie zużywa powietrza z wnętrza pomieszczenia, nie jest potrzebne doprowadzenie powietrza do spalania pod podłogą budynku, a kominek jest gotowy do użytku zaraz po zmontowaniu komina.

Nie bez znaczenia jest również to, że takie rozwiązanie oszczędza miejsce, ponieważ kominek nie stoi „obok” lecz „we wnętrzu” komina. Kominek zajmuje tylko 55x55 cm.
Uni Therm stwarza dzięki temu wiele ciekawych możliwości plastycznego ukształtowania formy kominka.
PLEWA Uni Therm jest w swojej podstawowej wersji jest zaopatrzony w klasyczny kominek ogrzewający pomieszczenie na zasadzie promieniowania ciepła i nawiewu ciepłego powietrza. W sprzedaży jest również wersja
z kominkiem zaopatrzonym w płaszcz wodny, przystosowanym do włączenia w system centralnego ogrzewania.
Uni Therm montowany jest dźwigiem w każdym etapie budowy domu. Godny polecenia wszystkim, szczególnie tym, którzy szybko budują, np. Klientom firm stawiających domy gotowe.