Chociaż tapetowanie całych pomieszczeń już dawno przestało być modne, zaakcentowanie jednej ściany nowoczesnym wzorem potrafi odmienić niejedno wnętrze. Sprawdźcie, jak skutecznie przeprowadzić metamorfozę pomieszczenia.

Obecnie trwa moda na tapety w kontrastujących kolorach. Zatem jeśli pomieszczenie utrzymane jest w jasnych barwach, wzorzysta tapeta doda całości pożądanego charakteru. Należy jednak uważać, by nie przesadzić z użytą ilością wzorów. Duże motywy dobrze sprawdzą się na ścianie, drobne wzory lepiej zastosować w dodatkach, takich jak poduszki, narzuty czy koce. Od czego najlepiej zacząć? Od wybrania motywu przewodniego!

Motyw przewodni tapety

Wybór odpowiedniej tapety należy rozpocząć od podjęcia decyzji, w jakim stylu chcemy wykończyć pomieszczenie. Czy jest to motyw fauny, flory a może geometryczne kształty? Z pewnością powinien być to wzór, który lubimy i dobrze nam się kojarzy, ponieważ będziemy na niego spoglądać każdego dnia. Kolejnym ważnym kryterium wyboru powinna być kolorystyka. Na podstawie kolorów oraz natężenie odcieni składających się na wybrany wzór, możemy stworzyć całą aranżację wnętrza. Ważne, by nie było to więcej niż 3-4 kolory, dzięki temu łatwiej będzie stworzyć domowe zacisze pełne harmonii.

Subtelne szaleństwo we wnętrzu

Bogata oferta tapet dostępnych na rynku daje nam duże pole działania! Istnieje prawdopodobieństwo, że bliźniacze pomieszczenia domów ERWIN mogłyby zostać odmiennie urządzone w zależności od charakteru i upodobań ich właścicieli. Odpowiednią tapetą możemy wpływać na efekt końcowy wystroju wnętrza. Na przykład pasiasta tapeta optycznie powiększy pomieszczenie, kolor ożywi ścianę, a orientalny wzór uatrakcyjnij pusty kąt w pokoju.