smart inteligentne drzwi

W dzisiejszych czasach można w domu zainstalować wygodny, skomputeryzowany sprzęt, który będzie w dużej mierze wpływał na codzienne funkcjonowanie. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom można ułatwić sobie życie! Jednym z nich są chociażby drzwi wejściowe do mieszkania, które można otwierać za pomocą… palca. Czym są inteligentne drzwi wejściowe i jakie są zalety ich posiadania? Wyjaśniamy!

Smart Home – nowoczesne rozwiązania w mieszkaniu

W dzisiejszych czasach Smart Home popularny jest na całym świecie – system inteligentnego domu zdobywa coraz większe uznanie, bo większość ludzi chce żyć zwyczajnie… jak najwygodniej. Dla niektórych to nadal wyłącznie wyznacznik luksusu – a nie realne ułatwienie codziennego funkcjonowania. Oczywiście, nie każdy jest za tak nowoczesnymi rozwiązaniami w domu – jak właśnie otwierane palcem... drzwi wejściowe. Tradycjonaliści nadal pozostają przy pęku kluczy i boją się o to, że tego typu drzwi mogłyby ciągle się uszkadzać – a wiadomo, że naprawy do tanich nie należą. Jednak, system Smart Home to nie tylko rozwiązania dla zamożnych ludzi, którzy mogą sobie pozwolić na ewentualne, częste naprawy – dzisiaj stosowane są takie technologie, na które może pozwolić sobie bowiem… każdy z nas. I takie są chociażby nowoczesne drzwi wejściowe do mieszkań!

Czym są inteligentne drzwi wejściowe?

Są to drzwi, które otwierają się przed domownikami… automatycznie. Jeżeli chodzi o ich zamykanie się, również ryglują się samodzielnie – po domknięciu drzwi. To świetne rozwiązanie dla osób, które codziennie borykają się z kilkoma problemami:

  • wychodzenie małych dzieci z domu,
  • wieczne szukanie kluczy w torebce,
  • kłopot z trzymaniem zakupów w rękach,
  • porysowane drzwi kluczami,
  • brak pewności co do tego, czy drzwi oby na pewno są zamknięte.

Co warto wiedzieć o systemach inteligentnych drzwi?

Większość tego typu drzwi posiada bezpieczny system z modułem napędowym. Zazwyczaj składają się na niego zasuwnice, wyposażone w punkty ryglujące – stanowiąc system złożony z idealnie dopasowanych elementów. Kiedy drzwi się zamykają, wysuwają się również haki i stalowe bolce. One wchodzą z kolei w zaczepy (zazwyczaj ze stali) zapewniając stabilność, ochronę i szczelność – zatem, nie ma możliwości wyważenia drzwi na ich… całej wysokości. Poza tym, w inteligentnych drzwiach bardzo dba się o szczegółowość w zamku głównym – to on bowiem steruje pracą zasuwnicy, służąc jako zabezpieczenie dodatkowe. Warto pamiętać, że takie drzwi często mają też sztywny i mocny łańcuch – dzięki niemu nieproszeni goście na pewno nie dostaną się do środka mieszkania!

Oprócz tego, inteligentne drzwi posiadają również zapadkę, jaka zapewnia im ciche domykanie i ogranicza zarazem potrzebę ich konserwowania. Technologia ta nazywana jest softlock i stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych drzwi. Otwieranie typu smart będzie więc pracować cicho i szybko, a jego zintegrowany system elektroniczny zarządzania często połączony jest z różnymi systemami kontroli dostępu z zewnątrz (np. z aplikacją w telefonie).

Jak to jest z tym otwieraniem drzwi palcami?

W nowoczesnych drzwiach wejściowych znaleźć można skaner odcisków palców – zazwyczaj mocuje się go w pobliżu skrzydeł drzwi lub bezpośrednio na skrzydle. Drzwi potrafią rozpoznać indywidualne odciski i będą się otwierać wyłącznie na taki odcisk, jaki zostanie zakodowany w ich pamięci. Jednym palcem można też odblokowywać drzwi, a innym je ryglować. To bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych kluczy! Można zaprogramować do 100 odcisków palców, więc każdy domownik na pewno bez problemu dostanie się do mieszkania.

Bezdotykowe sterowanie drzwiami do domu to doskonałe rozwiązanie w inteligentnych, współczesnych drzwiach wejściowych. Dzięki technologii KFVkeyless można otwierać dom nie tylko odciskiem palca, ale też np. używając smartphona. Wystarczy, że połączysz drzwi przez Bluetooth ze swoim telefonem komórkowym – rzecz jasna, po wcześniejszym zaprogramowaniu całości. Możesz bezdotykowo w ten sposób otwierać aż 6 par drzwi! Możliwe jest również otwieranie ich poprzez wprowadzenie odpowiedniego kodu na klawiaturze, jaki należy wcześniej ustawić. System jest bardzo prosty w obsłudze i z całą pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie całej rodzinie!

A oprócz funkcjonalności doskonały design!

Inteligentnie otwierane drzwi to nie tylko znakomita alternatywa dla tradycyjnych drzwi otwieranych na klucz, ale też… wspaniałe uzupełnienie aranżacji wnętrza! Zatem, ich wygląd na pewno doda każdemu mieszkania niesamowitego wyrazu. Drzwi wejściowe są tak skonstruowane, aby poszczególne elementy nie rzucał się nachalnie w oczy – a więc, elementy ryglujące są ukryte, nie psując całego wyglądu drzwi. Tak samo elementy okuć (haki, zakończenia, itd.) wyróżniają się niesamowitą jakością materiałów i doskonałym ich wykonaniem – będącym bardzo nowoczesnym. Zatem, inteligentne drzwi to nie tylko świetne zabezpieczenie i współczesne rozwiązanie – ale również wspaniały element dekoracji nowoczesnego mieszkania!