Image

Chcesz oryginalnie zaaranżować wejście do swojego domu? Marzą Ci się eleganckie, stabilne i wytrzymałe drzwi wejściowe z najlepszym wyposażeniem  przeciwwłamaniowym? Firma Hörmann ma dla Ciebie nowe drzwi z aluminium i stali nierdzewnej – ThermoPlan Hybrid i ThermoSafe Hybrid. 

To drzwi, które doskonale pasują do szerokich reprezentacyjnych wejść i świetnie  komponują się z modną minimalistyczną architekturą. Niektóre modele dobrze wpisują się także w tradycyjne budownictwo. Bardzo bogaty wybór wzorów i kolorów, a także naświetli bocznych i górnych oraz opcjonalnych uchwytów, zamków i przeszkleń pozwala na indywidualne zaaranżowanie wejścia do domu. Spośród 12 eleganckich wzorów drzwi  ThemoPlan Hybrid i ponad 70 modeli drzwi ThermoSafe Hybrid każdy znajdzie coś dla siebie.

Piękne skrzydło

Oba typy drzwi wyróżnia skrzydło z niewidocznym profilem. Jego powierzchnia wraz z ościeżnicą tworzy zlicowaną płaszczyznę z wewnętrznej, a w drzwiach ThermoPlan Hybrid także z zewnętrznej - strony. Najbardziej wymagającym za dopłatą producent oferuje drzwi z ukrytymi zawiasami, wtedy harmonii jednolitej dużej powierzchni nie zakłóca żaden zbędny detal. Dzięki temu całe wejście sprawia wrażenie większego i staje się jeszcze bardziej eleganckie. Od zewnątrz takie drzwi stanowią efektowną wizytówkę naszego domu, od środka natomiast idealnie komponują się z domowym wnętrzem.

Aluminium jak ze stali  

Poza atrakcyjnym designem drzwi ThermoPlan Hybrid i ThermoSafe Hybrid o zlicowanej powierzchni ościeżnicy i płyty drzwiowej cechuje duża wytrzymałość, sztywność i stabilność. To efekt ich specjalnej konstrukcji powstałej z połączenia aluminium i stali nierdzewnej. Dzięki zastosowaniu po zewnętrznej stronie skrzydła malowanej proszkowo blachy ze stali nierdzewnej są one odporne na działanie czynników atmosferycznych i nie odkształcają się nawet pod wpływem dużych różnic temperatur panujących wewnątrz i na zewnątrz domu, czyli np. podczas upalnego lata lub mroźnej zimy.

Bez strat energii i mostków termicznych

Drzwi z aluminium i stali nierdzewnej oznaczają też prawdziwą energooszczędność. To konsekwencja budowy skrzydła drzwiowego, które wykonane jest z aluminium i wypełnione twardą pianką poliuretanową. W drzwiach ThermoPlan Hybrid ma ono grubość 82 mm, a w drzwiach ThermoSafe Hybrid – 73 mm. 

Zarówno jedne, jak i drugie drzwi mają aluminiowy profil skrzydła z przegrodą termiczną, aluminiową ościeżnicę o grubości 82 mm z przegrodą termiczną oraz potrójne uszczelnienie. Współczynnik przenikania ciepła UD drzwi ThermoSafe Hybrid może wynosić ok. 0,87 W/(m2K), a drzwi ThermoPlan Hybrid nawet ok. 0,78 W/(m2K). Jedne i drugie nadają się do montażu w domach energooszczędnych.

Prawdziwe bezpieczeństwo

Taka konstrukcja drzwi sprawia, że nie będziemy obawiać się nieproszonych gości. Na straży naszego bezpieczeństwa przede wszystkim stoi tu świetne wyposażenie przeciwwłamaniowe. Drzwi ThermoSafe Hybrid standardowo we wzorach z pełną płytą  oferowane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 4, a we wzorach z przeszkleniem – w klasie RC 3. Natomiast wszystkie drzwi ThermoPlan Hybrid w standardzie mają wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 3. Drzwi w klasie RC 3 i RC 4 to dla potencjalnego włamywacza bardzo poważna bariera.