Elewacja bez wątpienia jest wizytówką każdego budynku, nadaje mu charakteru i podkreśla styl jego mieszkańców. Oprócz walorów estetycznych elewacja pełni bardzo ważną funkcję – chroni budynek przed utratą ciepła. Jak połączyć maksymalną użyteczność i trwałość z wymarzonym wyglądem? Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa, aby wybrać piękne, nowoczesne i wysokiej jakości rozwiązanie. 

Planując kolor oraz fakturę elewacji warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim tynk stanowi zewnętrzną warstwę ochronną elewacji, która narażona jest na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego bardzo ważne jest, aby tynk na elewację pochodził od znanego producenta i był oczywiście najwyższej jakości. Tynki od naszego partnera – największego producenta materiałów do izolacji - firmy Termo Organika - są w dużej mierze odporne na warunki atmosferyczne oraz korozję biologiczną. Do wyboru mamy tynki: akrylowe, polikrzemianowe i silikonowe. Najbardziej popularne w ubiegłym (2020r) roku w Polsce byłby tynki silikonowe mające właściwości samooczyszczenia. Ponadto tynk silikonowy wykazuje zwiększoną odporność na promieniowanie UV, dzięki czemu kolory tynków są odporne na blaknięcie, a do tego ma bardzo dobre właściwości robocze. Jeśli chodzi o kolor tynku zewnętrznego to wybór jest przede wszystkim uzależnione od naszych upodobań. Przy okazji warto dodać, że do wykonywania cokołów polecany jest  tynk mozaikowy, który zapewnia odpowiednią ochronę dolnych części elewacji oraz estetyczny wygląd. 

Wykończenie elewacji to Twój wybór– możesz zagrać w kolory 

Najprzyjemniejszą decyzją przed jaką staje każdy inwestor, jest dobór koloru elewacji. I w tym przypadku jest podobnie jak z grą kolorów we wnętrzu. Właściciel ma nieskończenie wiele możliwości. Jakie kolory cieszyły się największa popularnością? W ostatnich latach królowały przede wszystkim pastelowe odcienie bieli (np. TO-WH002) w połączeniu z odcieniami szarościami (np. TO-GY014). 

Ponadto odkąd w ofercie Termo Organika pojawiły się tynki artystyczne, na cokół inwestorzy często decydują się na tynk mozaikowy (dekoracyjny) z serii TO-TD Art. Kolor Szara Perła (Art A063) to zdecydowanie bestseller. Oczywiście paleta barw od Termo Organiki pozwala na swobodną zabawę kolorami, a więc wybór zależy tak naprawdę od fantazji właściciela domu i od to w jakim kierunku kolorystyki chce pójść, a jest z czego wybierać - 2400 kolorów i faktur. W dowolnej chwili można sprawdzić wybrany kolor korzystając z wizualizera kolorów dostępnego na stronie producenta: https://termoorganika.pl/wizualizer-kolorow. Intuicyjny w obsłudze program pozwala na swobodną zabawę kolorami tynków i farb dostępnych w palecie Colors of Termo Organika. Wszystkie tynki lidera rynku ociepleń stanowią rozwiązanie najwyższej jakości, jak również posiadają Atest Higieniczny PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Tyki strukturalne  w systemie ociepleń Termo Organika  idealnie psują do projektów naszych domów, tworzą efektywną warstwę ochroną budynków  oraz zapewniają wyjątkową estetykę.

Doradcy Termo Organiki chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące kompleksowego ocieplenia w tym wyboru najlepszego tynku.