Nowoczesne drzwi zewnętrzne nie tylko gwarantują bezpieczeństwo i bardzo dobrą termoizolacyjność, lecz dodatkowo dają możliwość swobodnego aranżowania wejścia do domu. Aluminiowe drzwi zewnętrzne ThermoSafe Decoral są odpowiedzią firmy Hörmann na nowe potrzeby rynku.

Powyżej:  Drzwi ThermoSafe Decoral, wzór Attic Wood szary, z opcjonalnymi elementami bocznymi

Wzory, powierzchnie, kolory

Decoral to powierzchnia, która imituje wygląd pięciu różnych materiałów: trzech gatunków drewna (dąb dziki, Attic Wood i Attic Wood szary), jasnego cementu oraz zardzewiałej patyny. Ozdobna powierzchnia nanoszona jest na aluminiową płytę drzwiową za pomocą opatentowanej metody powlekania, dzięki której detal oryginalnego materiału jest wiernie odtworzony, a kolor cechuje trwałość.

Drzwi ThermoSafe Decoral to nie tylko piękna powierzchnia. Model ten jest dostępny w 18 wzorach, z pełną płytą drzwiową lub z przeszkleniami o różnych kształtach. Uzupełnieniem takiego zestawu jest elegancka ościeżnica, którą można zamówić w dowolnym kolorze RAL, jednaknieprzeciętny design drzwi ThermoSafe Decoral najlepiej podkreśla wykonanie jej w kolorze głębokiej czerni. A zatem 18 wzorów, 5 rodzajów powierzchni, dowolny kolor ościeżnicy oraz różnego rodzaju uchwyty dają szerokie możliwości aranżacyjne.

Oryginalne na wiele sposobów

Drzwi ThermoSafe Decoral mogą zyskać jeszcze bardziej wyjątkowy charakter, kiedy skomponujemy je z elementami bocznymi. Niezwykle interesujący efekt daje połączenie na przykład drzwi z powierzchnią imitującą jasny cement z naświetlami bocznymi wypełnionymi szkłem. W takiej kompozycji surowość spotyka się z kruchością, a fasada domu może zyskać zaskakująco ciekawy charakter.

Niepowtarzalny wygląd drzwi możemy uzyskać także dzięki różnym elementom wyposażenia opcjonalnego. Decydując się na ościeżnicę w kolorze głębokiej czerni możemy dopasować do tego uchwyt albo aplikacje z serii black.edition. Tym samym wejście do naszego domu zostanie bardziej wyeksponowane. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór drzwi z długim uchwytem równym wysokości skrzydła drzwiowego, który można pokryć aplikacją w takim samym wzorze co powierzchnia skrzydła drzwiowego lub całkowicie odmiennym. Dzięki takim zabiegom cały zestaw będzie miał bardziej oryginalny wygląd.

Nie tylko design

Skupiając się na wizualnych aspektach przy wyborze drzwi wejściowych, nie należy zapominać o energooszczędności i bezpieczeństwie. Obecny wzrost kosztów energii sprawia, że budując bądź modernizując dom, powinniśmy inwestować w produkty, które zatrzymają cenne ciepło w domu i tym samym ograniczą wydatki na ogrzewanie. Drzwi ThermoSafe Decoral firmy Hörmann spełniają wymogi domów energooszczędnych – ich współczynnik przenikania ciepła (UD) wynosi nawet 0,87 W/(m2∙K).

Oprócz pięknego wyglądu i doskonałej izolacyjności cieplnej, dają także poczucie bezpieczeństwa. Wyposażone w zamek listwowy z 5-punktowym ryglowaniem oraz dodatkowe zabezpieczenia, standardowo spełniają wymogi klasy przeciwwłamaniowej RC3. Dzięki temu znacznie utrudniają włamanie do domu.

Dopasowane drzwi i brama

Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem aluminiowych drzwi ThermoSafe Decoral jest to, że unikalne wzory powierzchni Decoral, mogą być również odwzorowane na segmentowej bramie garażowej LPU 42 wykonanej w technologii Duragrain. Istnieje zatem możliwość skompletowania kolorystycznie jednolitego zestawu, który pięknie wkomponuje się w elewację naszego domu.

Drzwi ThermoSafe Decoral 2 

Drzwi ThermoSafe Decoral, wzór jasny cement, z opcjonalnymi elementami bocznymi

 Drzwi ThermoSafe Decoral 3

Komplet w kolorze zardzewiałej patyny: aluminiowe drzwi zewnętrzne ThermoSafe Decoral i segmentowa brama garażowa LPU42 z powierzchnią Duragrain