analytics

Polecane technologie

Technologia Formee Skraca Czas i Oszczędza Koszty

Wygasa

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak szybko można postawić solidny, energooszczędny dom jednorodzinny? Dzięki innowacyjnej technologii Formee, montaż takiego budynku jest możliwy w zaledwie 1-2 dni. To nie tylko skraca czas budowy, ale również przynosi znaczne oszczędności inwestorowi, zarówno pod względem czasowym, jak i finansowym.

Hörmann

Wygasa

Potrzebujesz bramy garażowej, która harmonijnie wpisze się w architekturę domu? Lubisz inteligentne rozwiązania? Poszukujesz modelu drzwi zarazem energooszczędnego, jak i dającego swobodę w kreowaniu wymarzonego wejścia do domu? Interesuje Cię odważny design czarnych dodatków? Sprawdź promocyjną ofertę firmy Hörmann – aktualną do 30 maja!

Prefabrykowane stropy sprężone rector

Wygasa

Technologia sprężonego betonu mocno wpłynęła no rozwój współczesnych rozwiązań stropowych. Stropy gęstożebrowe RECTOR dzięki zastosowaniu belki sprężonej (beton C50/60) mogą być stosowane nawet do 10 m rozpiętości. Duża nośność oraz mniejsza grubość to cechy charakterystyczne tego rozwiązania. Stropy można stosować nad każdą kondygnacją budynku a uzyskiwane parametry akustyczne i ognioodporność pozwalają na stosowanie stropów RECTOR nie tylko w budynkach jedno i wielorodzinnych, ale również w budynkach użyteczności publicznej.

Najczęściej technologia wykończenia sufitów decyduje o tym który ze stropów będzie zastosowany. RECTOBETON posiadający wypełnienie z pustaków betonowych oraz równą powierzchnię od spodu dedykowany jest do tynków tradycyjnych. Strop RECTOLIGHT posiadający ultralekkie panele drewnopodobne dzięki nietypowej geometrii idealnie nadaje się do systemów suchej zabudowy a przestrzenie powstałe między belkami najczęściej wykorzystywane sa do prowadzenia instalacji w grubości stropu. Dodatkowo stropy te montuje się dwukrotnie szybciej ponieważ na standardowy dom jednorodzinny wystarczy jedna paleta wypełnień RECTOLIGHT ważących ok 600 kg.

Czym system rector różni się od tradycyjnej „terivy”

  • Dużo bardziej wytrzymała belka sprężona RS
  • Brak czasochłonnych żeber rozdzielczych
  • Niższy strop (od 16 cm)
  • Mniej spempli podczas montażu
  • Duża sztywność stropów
  • Mniejsze zużycie betonu i stali na budowie
  • Strefy obniżonych pustaków eliminują stosowanie szalunków
  • Możliwość stosowania termicznych łączników balkonowych
  • Brak „klawiszowani”stropów, stropy stosowane w budynkach wielorodzinnnych
  • Możliwośc przenoszenia dużych obciążeń (np. słupki więźby dachowej)
  • Wytrzymałe pustaki z czystego betonu (RECTOBETON) lub ultralekkie panele (RECTOLIGHT)
  • Projekt, wycena oraz wsparcie techniczne od specjalistów RECTOR

Dostępne są dwa systemy stropowe

q
System rectobeton

w
System rectolight

Czy stropy gęstożebrowe pękają?

Zastosowanie technologii betonu sprężonego wyeliminowało wady systemów gęstożebrowych w tym możliwości pojawiania się spękań. Belki sprężóne RS zapewniają dużą sztywność i minimalne ugięcia stropu a siatka stalowa układana w warstwie nadbetonu zastępuje żebra rozdzielcze i pozwala na przenoszenie punktowych obciążeń na większa powierzchnię stropu. Ciężkie ściany działowe lub słupki więźby dachowej mogą więc opierać się na stropie.

Jakie ściany mogę postawić na stropie?

Nośność stropów RECTOR dopasowywana jest zawsze indywidualnie. Jeżeli chcemy zamiast lekkich ścian zastosowac cięższe lub w przyszłości mieć możliwość dowolnego przesuwaniu ścian działowych wystarczy o tym poinformowac projektanta RECTOR, który dobierze odpowiednio mocniejsze belki.

W projekcie domu parterowego jest strop drewniany – czy można wykonać strop RECTOR?

W przypadku domów parterowych ze stropem drewnianym, jeżeli planujemy w przyszłości użytkować poddasze, jest możliwość zmiany technologii nawet jeżli na stropie mają się opierać słupki więźby dachowej.

Jakie zalety posiada strop RECTOR w stosunku do stropu żelbetowego.

Stropy prefabrykowane wykonuje się 2 krotnie szybciej, nie ma potrzeby zakupu lub dzierżawy szalunków lub deskowań. Zużycie betonu oraz stali jest kilkukrotnie mniejsze a liczba podpór montażowych (stempli) nawet 3 krotnie mniejsza. Duże podwyzki cen stali, są mniej dotkliwe dla stropów RECTOR ponieważ zużycie stali wynosi ok 3 kg/m2 podczas gdy w stropach żelbetowych zużywa się ok. 15-25 kg stali na 1 m2 stropu.

Czas oczekiwania

Duża powtarzalność elementów (belki i pustaki) umożliwia wytwarzanie i wcześniejsze magazowanie prefabrykatów. Dwa nowoczesne zakłady produkcyjne oraz platformy logistyczne pozwalają w krótkim czasie zaopatrzyć każdą budowę w Polsce. Czas oczekiwania najczęściej wynosi od kilku do kilkunastu dni.

Cena

Stropy perefabrykowane zyskały dużą popularnośc dzięki szybkiemu i prostemu montażowi oraz niskiej cenie wynikającej z masowej produkcji. Coraz wyższe koszty robocizny sprawiają, że wykonawcy jak i inwestorzy chętnie sięgają po prefabrykowane systemy stropowe do jakich należą rozwiązania RECTOR ponieważ filnalny koszt wykonania stropu jest atrakcyjny cenowo. Chcąc poznać dokładną cenę stropu RECTOR wystarczy kliknąć na baner „DARMOWA WYCENA I PROJEKT STROPU” znajdujący się pod każdym z projektów firmy HORYZONT, aby w ciągu kilku dni otrzymać ofertę.

Ytong – najcieplejszy beton komórkowy

Wygasa

Ytong to szeroka gama produktów z betonu komórkowego, które charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną. Do ich produkcji wykorzystuje się naturalne surowce: piasek, wapno i wodę. Produkty Ytong mają porowatą strukturę – tysiące pęcherzyków powietrza utrudnia ucieczką ciepła na zewnątrz budynku. System umożliwia budowanie energooszczędnych ścian, ale również stropów i dachów w domach jedno- i wielorodzinnych, jak również budynkach użyteczności publicznej czy przemysłowych. System Ytong umożliwia wykonanie kompletnego budynku w stanie surowym, bez konieczności stosowania innych materiałów budowlanych i rozwiązywania problemów ze skomplikowanymi stykami technologicznymi pomiędzy nimi. W skład systemu Ytong wchodzą: elementy ścienne, płyty stropowe i dachowe, gotowe nadproża, kształtki U do wykonywania elementów żelbetowych oraz zaprawy.

Dowiedz się więcej na: www.ytong-silka.pl

ALURON – Alu Multisystemodawca

Wygasa

ALURON jest producentem systemów aluminiowych do produkcji okien, drzwi, fasad oraz nakładek aluminiowych na okna drewniane i PVC. Dlatego uznawany jest w branży, jako ALU MULTISYSTEMODAWCA.

Wiązary MITEK

Wygasa

Nowoczesna więźba jest wykonywana w fabryce, na specjalistycznych maszynach. Na placu budowy trwa tylko krótki montaż.

Mitek Industries to międzynarodowa grupa zaopatrująca w technologię fabryki więźby na całym świecie. Te zakłady otrzymują cały system pozwalający wytwarzać, wydajnie i dokładnie drewniane konstrukcje dachowe. Są one produkowane w elementach – wiązarach. Po ich dostarczeniu w uzgodnionym terminie na plac budowy montuje się je w kompletną więźbę. Przeważnie jej zmontowanie na domu jednorodzinnym wystarczy 1-2dni.
Zazwyczaj wiązary pełnią funkcję konstrukcji stropodachowej, więc w tym czasie jest gotowa więźba jak też i konstrukcja stropu.

Taka technologia powstała w oparciu o wykorzystanie dostarczanego przez Mitek nowoczesnego łącznika do drewna – płytki kolczastej. Jest to blacha o grubości 1-2mm z wytłoczonymi z jednej strony kolcami. Po ich wprasowania w dołożone do siebie elementy tarcicy powstaje mocne i trwałe połączenie o przewidywalnych parametrach. Prasowanie odbywa się na specjalistycznych stanowiskach z pomocą głowic o nacisku 27-70 ton.
Nowoczesne piły Mitek wycinają elementy z milimetrową dokładnością. Dzięki temu powstają idealnie równe połacie do pokrycia.

Zakłady produkcyjne posiadają własne biura projektowe jak też i ekipy montażowe. Wykonują konstrukcje z kontraktowanego przez siebie drewna. Dlatego odpowiedzialność za końcowy produkt jest jasno określona gdy projektant, tartak i cieśla to jedna i ta sama firma.

Pierwsze płytki kolczaste zaczęto stosować ponad 50 lat temu w USA. Aktualnie w taki sposób powstają dziesiątki tysięcy konstrukcji dachowych. Warto dodać, że wiązary sprawdzają się znakomicie w północnych regionach kuli ziemskiej, gdzie występują śnieżne zimy oraz bardzo silne wiatry. Do krajów, gdzie powszechnie stosuje się technologię płytek kolczastych należą m.in.. Kanada, Szwecja, Norwegia, Finlandia. Największymi rynkami w Europie jest Francja oraz Wielka Brytania. Rozwiązanie jest powszechnie stosowane w Czechach.
Mitek publikuje mapę z aktualnymi adresami swoich autoryzowanych zakładów konstrukcji na stronie – www.dachymitek.pl

EkoHouse

Wygasa
Firma Eko House Technologie Ekologiczne obecna jest na polskim rynku od 2010 roku, głównym profilem działalności firmy jest dostawa kompletnych i nowoczesnych rozwiązań wodno-ściekowych. Potrzeby Klienta stanowią podstawę procesu projektowania i wykonania naszych produktów. Bliski kontakt z Klientem oraz śledzenie zmian na rynku pomagają nam w tworzeniu niezawodnych systemów wodno-ściekowych.

Firma Schöck

Wygasa

Informacje o firmie Schöck Sp. z o.o.Firma Schöck Sp. z o.o. należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa jedno i wielorodzinnego.

Termo Organika

Wygasa

Termo Organika to największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej.

Velux

Wygasa
Blisko 75-letnia historia firmy VELUX pokazuje, w jaki sposób wizje i idee jednego człowieka, kontynuowane przez rzesze współpracowników,

Fakro

Wygasa
Przestrzeń na poddaszu traktowana jest głównie jako strefa rodzinna, miejsce spokoju i ciszy, w którym relaksujemy się i regenerujemy siły.

Pracownia architektoniczna

Katalog projektów

katalog
Zamów bezpłatny katalog z najlepszymi projektami domów na ostatni rok.