Wybór właściwego projektu

Czy wybrany przeze mnie projekt domu będzie pasować na moją działkę?

Niestety, nie każdy projekt da się wybudować na swojej działce. Parametry budynku, np. wysokość, powierzchnię zabudowy, kąt nachylenia dachu itd., należy dopasować do wymagań zawartych w Planie Miejscowym lub Warunkach Zabudowy. Innym ważnym aspektem jest zachowanie odpowiednich odległości od granic działki. Należy pamiętać, że ściana budynku bez okien musi znajdować się w odległości 3 m od granicy, natomiast ściana z oknami w odległości 4 m. Pod uwagę trzeba również wziąć ewentualną linię zabudowy – obowiązującą, która wyznacza położenie ściany frontowej, lub nieprzekraczalną, która wyznacza obszar, na którym można wybudować dom.

Sytuacja wygląda trochę inaczej w przypadku, gdy działka ma szerokość mniejszą lub równą 16 m. W takim wypadku budynek można zbliżyć do granicy działki na odległość 1,5 m (ścianą bez okien) – czyli dla działki o szerokości 16 m dom może mieć maksymalną szerokość 13 m.

Jeżeli wybrali Państwo projekt z naszej oferty, ale nie są pewni czy pasuje on na Państwa działkę, zalecamy, aby na nasz adres e-mail przesłać wymiary działki lub skan mapy geodezyjnej oraz wypis z Planu Miejscowego lub decyzję o Warunkach Zabudowy. Wybrany projekt lub projekty przeanalizujemy bezpłatnie pod kątem dopasowania na działkę, pomożemy w odpowiedniej lokalizacji względem stron świata lub podpowiemy, jakie zmiany w budynku pozwolą na jego wybudowanie.

Pracownia architektoniczna

Katalog projektów

katalog
Zamów bezpłatny katalog z najlepszymi projektami domów na ostatni rok.