Image

Firma Schöck Sp. z o.o. należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa jedno i wielorodzinnego.

Grupa Schöck zatrudnia łącznie 1000 pracowników. Oprócz głównej siedziby zarządu, zakładu produkcyjnego i magazynu w Baden-Baden firma Schöck posiada również zakłady produkcyjne w Essen, Halle/Saale, na terenie Węgier i w Tychach (montaż końcowy). Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, USA, Rosji i Słowenii (oraz firmy współpracujące w całej Europie, Korei Południowej i Japonii).

Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i prowadzi dystrybucję innowacyjnych elementów i systemów budowlanych dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych. Schöck oferuje doradztwo i opiekę nad pracami budowlanymi już od fazy projektowej zgodnie z hasłem: „Postaw na niezawodność”.

Wszyscy uczestnicy procesu budowlanego mają dostęp do szkoleń i aktualnych informacji technicznych. Praktyczne materiały oraz dostępne programy, wsparcie budowlane i wysoka jakość produktów przekładają się na trwałość konstrukcji - ze szczególnym uwzględnieniem efektywności energetycznej budynku. Wysoką jakość, bezpieczeństwo produktów oraz innowacyjność firmy Schöck potwierdzają liczne referencje, podziękowania, nagrody i wyróżnienia m.in. statuetka Budowlanej Firmy Roku 2017 oraz trofeum Architects’ Darling 2019 dla flagowego produktu firmy Schöck – łącznika termoizolacyjnego Isokorb.

Image

Energooszczędny bloczek termoizolacyjny Schöck Novomur® - ogólna charakterystyka produktu.

Schöck Novomur® to energooszczędny bloczek termoizolacyjny służący do izolowania ścian cokołowych budynku. W domach jednorodzinnych stosuje się Schöck Novomur® light. Są to elementy izolacji cieplnej zabezpieczające cokół budynku. Będąc pierwszą warstwą muru powyżej lub poniżej stropu piwnicy służą do zminimalizowania mostków cieplnych na ścianach fundamentowych i cokołach. Bloczki Schöck Novomur® są wykonane z materiału wodoodpornego, który praktycznie nie chłonie wilgoci na etapie budowy. Dzięki temu ochrona termiczna jest efektywna już od początku, podczas gdy konwencjonalne bloczki termiczne potrzebują lat, by w pełni wyschnąć. Podczas tej fazy wysychania drastycznie zmniejszają się właściwości termoizolacyjne tych materiałów.

qWęzeł ściany wykonany tradycyjnie
wWęzeł ściany wykonany z Schöck Novomur®

Łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb® - ogólna charakterystyka produktu Schöck Isokorb® do balkonów żelbetowych

W obrębie połączenia balkonu element Schöck Isokorb® przerywa ciągłą płytę żelbetową.

Beton i stal zbrojeniowa będące bardzo dobrym przewodnikiem ciepła zostają zastąpione materiałem izolacyjnym z Neoporu®, stalą szlachetną oraz ściskanymi modułami HTE z betonu drobnoziarnistego. Dzięki temu w porównaniu z nieizolowaną płytą żelbetową uzyskujemy przewodność cieplną mniejszą o ok. 96%

qPołączenie balkonu - rozwiązanie tradycyjne
wPołączenie balkonu - Schöck Isokorb®